Prognóza, která potěší mladého Klause: Do dvou let může mít dvacet procent

17. 3. 2019 10:39

Výkonná rada ODS v sobotu vyloučila poslance Václava Klause mladšího ze strany. Právník, bývalý senátor a poslanec Jiří Vyvadil čte tento čin tak, že tím učinila krok možná pozitivní pro celou zemi, když propustila nepochybně největšího bořitele floskulí, prázdných a omýlaných frází a ideologických lží v podobě Václava Klause mladšího. „Václav Klaus mladší je fenomén, který je schopen do dvou let získat 20 procent hlasů,“ říká.

Prognóza, která potěší mladého Klause: Do dvou let může mít dvacet procent
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

Vyvadil spustil zostra hned v úvodu na předsedu ODS. „Petru Fialovi, nejnadutějšímu českému politologovi a předsedovi dnes již druhé opoziční strany, je třeba za tento krok poděkovat,“ dodává s tím, že po třiceti letech od listopadu 1989 lidé potřebují svobodu nazývat věci tak, jak je cítí. A ne, jak je jim manipulativně vnucováno.

S výjimkou otázky migrantů, kterou premiér Andrej Babiš pojal jasně a nekompromisně, na všechny další zahraničněpolitické otázky, na náš vztah k USA, k NATO, k Rusku atd. Mluví podle Vyvadila stejně mainstreamově jako Miroslav Kalousek, Petr Fiala či Tomáš Petříček. „Potlačuje jiné vidění světa a stává se součástí mainstreamu, který nás brzdí ve svobodě myšlení,“ podotýká.

Za to z poslechu projevu Václava Klause ml. v Domě armády k 80. výročí obsazení Česka vojsky německých fašistů je nadšený. „Brilantní, stručný a jako vždy nápaditý,“ nešetří Vyvadil chválou. Lehce si znovu prý projel, co Václav Klaus ml. vytýkal Macronovi. „Macron a s ním i jeho stoupenci jdou cestou vyvolávání hysterie a obav, ač jde absurdně jen o to, že by lidé ve volbách mohli projevit i jiný názor,“ míní Vyvadil.

„Václav Klaus ml. není jediný, kdo říká cosi odlišného od mainstreamu, ale se svou podporou mezi občany je dnes jediný, který má sílu i u nás svobodu prosadit,“ zdůraznil a dodal, že třicet po listopadu 1968 mnozí z nás cítí, že neexistuje svoboda slova. A že jsme masivně ovládáni, navíc pod heslem liberální demokracie a lidských práv.

Je si jist, že lidé chtějí, aby se mohlo říci, že válka v Afganistánu je zločin, že Evropu ohrožují migranti a západní část Evropy i pomýlený multikulturalismus. „Chtějí slyšet jasnou kritiku EU i kritiku fanatických proklamací: Nezpochybňujme svou západní orientaci, jak miluje Petr Fiala, či zbavit Českou televizi jejích goebelovských manýrů,“ podotýká s tím, že je zde minimálně třicet procent voličů, kteří chtějí říkat něco jiného a bohužel zde nemají reálnou politickou sílu.

Tu možná vytvoří právě Václav Klaus mladší. „Dá se očekávat, že založí-li Klaus ml. vlastenecké nikoliv pravicové hnutí, jak by to chtěl jeho táta, ale ryze česky konzervativní, způsobí tak malé zemětřesení,“ je přesvědčen Vyvadil. „Ubere hlasy Okamurovcům, ale i totálně nudné, sice fundamentalistické, ale jinak zcela prázdné ODS,“ dodal s tím, že jistě vezme nějaké to procento i vládní Petříčkově ČSSD a zřejmě i KSČM.

Vznik takové vlastenecké strany je podle jeho názoru naprosto nezbytný díky agresivní kampani probruselských Pirátů. „Ti se neštítí udávat a bonzovat a žádat zásah EK proti českému premiérovi,“ poznamenal s tím, že tomu ANO neumí čelit a silný a ostrý postoj je nezbytný.

Původní text ZDE

Závěrem upozorňuje, že je třeba zvažovat, jaká vznikne koalice po příštích volbách. „Zatímco některé strany, které dnes podporují jinak sociálně ekonomicky vyváženou politiku, nemusí překročit 5 procent, koalice Babiš-Klaus ml. může dát zemi jasnou perspektivu,“ říká  na závěr a připomíná, že Václav Klaus ml. nemusí mít sice vždy pravdu, ale podstata je v tom, že je třeba dovolit si říkat i názory, které jsou odlišné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…