Prolhaný hulváte, napsal náměstek primátora penzistovi a dočkal se trestu

07.08.2012 12:21

Náměstek brněnského primátora Ladislav Macek z ČSSD dostal pokutu za urážku na cti, když v emailu urazil penzistu. Ten žádal omluvu. O případu informuje server iDNES.cz.

Prolhaný hulváte, napsal náměstek primátora penzistovi a dočkal se trestu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto
reklama

Penzistovi a bývalému starostovi jedné městské části Jiřímu Střechovskému Macek vyčetl, že se chová hulvátsky a že ho zahrnuje snůškou lží, polopravd a zášti. E-mail s těmito slovy navíc odešel z oficiální magistrátní adresy a byl podepsán jménem i funkcí náměstka. "Kdyby tam tato funkce nebyla a dotyčný se podepsal jen jako Macek, nebudu to dále řešit. Takto ale považuji toto chování za krajně nevhodné a žádám omluvu," vysvětlil Střechovský, proč e-mail ohlásil jako přestupek.

Přestupková komise brněnské městské části Nový Lískovec mu následně dala za pravdu. Formulace v e-mailu podle ní opravdu mohou někoho urazit. Macka proto "odsoudila" k tisícikorunové pokutě a udělila mu napomenutí. Jenže náměstek se odvolal a o případu nyní budou rozhodovat úředníci právě z magistrátu.

"Vše vzniklo jen kvůli tomu, že jsem odmítl podporovat projekt pana Střechovského na výstavbu nových domů v dosud zalesněné lokalitě u hotelu Myslivna. Považuji ho totiž za velice provokativní. Mé odmítnutí bylo sice razantní, ale slušné. A je to má soukromá záležitost, nikoliv záležitost veřejná," uvedl Macek, který je momentálně na dovolené.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …