Promítání „Šmejdů“ prodejce neumravnilo, naznačil v rozhlase náměstek ministra

30.05.2013 18:28 | Zprávy

Česká obchodní inspekce zostřila dohled nad předváděcími kontrolními akcemi, jedním z impulsů k tomu byl také film Šmejdi. Náměstek ministra průmyslu a obchodu Tomáš Gajdůšek prozradil, jakou nejvyšší pokutu zatím udělila ČOI. Nátlakové akci obchodníků prý sám čelil a podlehl, koupil si deku za několik tisíc.

Promítání „Šmejdů“ prodejce neumravnilo, naznačil v rozhlase náměstek ministra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Náměstek ministra průmyslu a obchodu Tomáš Gajdůšek ve čtvrtečních Impulsech Václava Moravce Rádia Impuls prozradil, že se také zúčastnil jedné z předváděcích akcí, a to před nějakými patnácti lety. Prodejci ho prý přesvědčili, že musí koupit jejich deku pro své děti.

Konec buzerace podnikatelů. Pozor na předváděcí akce

„V prvé řadě bych chtěl už po několikáté poděkovat režisérce Dymákové za její dokument z předváděcích akcí,“ prohlásil v úvodu pořadu náměstek, ale ohradil se proti tomu, že by s tím ministerstvo dříve nic nedělalo. Od roku 2007 se prý ministerstvo snaží postihovat nejagresivnější praktiky. V letech 2011 až 2013 se prý neustále zvyšuje počet odhalených agresivních akcí. „Ani měsíční promítání onoho dokumentu na tom moc nezměnilo,“ uvedl Gajdůšek

V roce 2012 inspektoři navštívili 282 akcí a z toho problémy nalezli na 208 akcích. V roce 2013 již proběhlo 161 kontrol ze strany České obchodní inspekce. Náměstek zdůraznil, že ministerstvo vyzývá ČOI, aby se na předváděcí akce zaměřila více, místo často zbytečných kontrol u poctivých podnikatelů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo platí statisíce za propagaci EU. Nikdo se nedívá, ale kasíruje syn ODSáka

8:08 Ministerstvo platí statisíce za propagaci EU. Nikdo se nedívá, ale kasíruje syn ODSáka

Až statisíce korun vynakládá Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) na tvorbu podcastů Evropské fondy …