Propadák Merkelové v její domovské zemi. Podle prvních průzkumů ji čeká bolestná porážka

4. 9. 2016 18:59

Angela Merkelová podle všeho dostane velmi krutý volební výprask. A to ve své domovské zemi Meklenbursku-Předním Pomořansku, kde vždy byla velmi populární a kde měla spolehlivou základnu. Teď nejenže podle prvních odhadů její CDU o parník porazí konkurenční sociální demokracie, ale nejspíš i Alternativa pro Německo.

Propadák Merkelové v její domovské zemi. Podle prvních průzkumů ji čeká bolestná porážka
Foto: archív autora
Popisek: Angela Merkelová
reklama

Proti straně důsledně označované za „extrémně pravicovou“ nebo alespoň „protiimigrační“ se přitom Merkelová důsledně vymezuje. Strana, která v minulých měsících uspěla již v několikerých zemských volbách, si v Meklenbursku-Předním Pomořansku má připsat téměř 22 procent.

Vítězství koaliční SPD prorokovaly již předvolební průzkumy. Podle prvních odhadů by její výsledek měl být přibližně 30 procent. Za ní by se měla umístit AfD a až na třetím místě kancléřčini křesťanští demokraté s 20 procenty. Pro stranu by v domovině Merkelové šlo o historicky nejhorší výsledek. Podle německých médií se ve straně dají očekávat silné otřesy.

Další stranou, která by se měla dostat do parlamentu, je postkomunistická Levice s 12,5 procenta. Následuje Strana zelených, která se ale pohybuje kolem pěti procent, což je na samé hranici pro vstup do zemského parlamentu. Hluboko pod ní je krajně pravicová Národnědemokratická strana, jejíž voliči podle expertů přešli k AfD.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

10:55 Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

Podle spolku Milion chvilek nedávné zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem přispělo k cílenému rozvra…