Propuštěný Miroslav Jansta poskytl rozhovor „oblíbené novinářce“ Andreje Babiše

7. 5. 2017 11:22

Sportovní funkcionář a člen ČSSD Miroslav Jansta poskytl rozhovor Sabině Slonkové, kterou tak často zmiňuje ministr financí Andrej Babiš, který jí nemůže přijít na jméno. Jansta tvrdí, že je absolutně nevinný, oceňuje však, že se k němu policie chovala korektně.

Propuštěný Miroslav Jansta poskytl rozhovor „oblíbené novinářce“ Andreje Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Jansta

Ačkoli Jansta strávil 48 hodin ve vazbě a čelil celé řadě otázek policejních vyšetřovatelů v souvislosti s kauzou rozdělování dotací pro sport z kapes ministerstva školství, obviněn nebyl.

„Policie se mě ptala na řadu věcí souvisejících s penězi pro sport. Všechno jsem vysvětlil, proto jsem také nebyl obviněný. V roli šéfa České unie sportu musím postupovat s péčí řádného hospodáře, ale nikoho jsem kvůli dotacím neuplácel nebo nemanipuloval nějaká rozhodování ohledně rozdělování státních peněz,“ uvedl Jansta pro Neovlivní.cz.

Celý rozhovor naleznete zde.

Odmítl však sdělit bližší podrobnosti, neboť podepsal na policii dokument, že o případu nebude mluvit. „Můžu říct, že policie se chovala korektně. I státní zástupce. Když jsem všechno, co chtěli vědět, vysvětlil, propustili mě. Chápu, že se mě na to ptali, ale jak jsem řekl: Nic jsem neprovedl,“ dodal Jansta.

Slonková připomíná, že Jansta patří mezi vlivné zákulisní hráče české politiky. V kontaktu byl s prezidentem Milošem Zemanem, s expremiérem Stanislavem Grossem, bývalým prezidentem Václavem Klausem a rozhodně se nevyhýbá ani kontaktům se šéfem hnutí ANO Andreje Babišem.

Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta dopadl jinak. Kvůli kauze rozdělování peněz v českém fotbalu zůstal ve vazbě. Stejně jako v jiných podobných případech, kde mají vyšetřovatelé podezření na korupční jednání, představují prý důležitý důkaz odposlechy jednotlivých aktérů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak nic... Babiš může slavit rozpad „Demobloku“? Zvrat české politiky

7:31 Tak nic... Babiš může slavit rozpad „Demobloku“? Zvrat české politiky

Na sobotním sjezdu byl za šéfa lidovců zvolen poslanec Marian Jurečka. A to podle komentátorů znamen…