Prosím Boha o pomoc v boji proti moru terorismu, říká papež František

01.01.2017 14:30

Papež František ve svém novoročním poselství odsoudil epidemii terorismu a prosil Boha, aby dal lidem sílu vypořádat se s touto krvavou skvrnou na štítu lidství. Vyjádřil soustrast pozůstalým po obětech hrozivého útoku v Istanbulu.

Prosím Boha o pomoc v boji proti moru terorismu, říká papež František
Foto: repro, tan
Popisek: Papež František

„Prosím Boha, aby se spojili všichni lidé dobré vůle, odvážně si vyhrnuli rukávy a bojovali s morem terorismu. bojovali s touto krvavou skvrnou, která zahalila svět a která šíří stín strachu a pocity ztráty,“ řekl papež celému světu ve Vatikánu. O novoročním poselství papeže informovala agentura Reuters.

Celou zprávu naleznete zde

Papež prý chtěl původně pronést trochu jiné poselství, ale útok v Istanbulu ho přiměl změnit svůj záměr. „S bolestí vyjadřuji soustrast tureckému lidu. modlím se za mnohé oběti i raněné i za celý truchlící národ,“ poznamenal také papež.

Pokud řekneme „ne“ nenávisti a násilí a naopak řekneme „ano“ bratrství a smíření, pak můžeme podle papeže Františka doufat, že rok 2017 bude rokem míru. Naše srdce se mohou vzájemně sblížit, pokud se lidé budou setkávat tváří v tvář a ne jen přes sociální sítě, jak je to běžné dnes.

reklama

autor: mp

Ing. Petr Mach, Ph.D. byl položen dotaz

SPD

Prý budete kandidovat za SPD? Proč právě za ně a ne za Svobodné? Vy s politiku, kterou razí Okamura a jeho názory souhlasíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Párek v rohlíku, klobása z Makra. A nas*ané ksichty. Češi už radši jezdí jinam

14:52 Párek v rohlíku, klobása z Makra. A nas*ané ksichty. Češi už radši jezdí jinam

Nastala výměna národů. Češi nakupují v Polsku a jezdí na vánoční trhy do Německa – především Bavorsk…