Protesty proti Trumpovi: Je to černé, chlupaté, leze to ze země do země, a není to krtek... Doktor Macek se válí smíchy

24.01.2017 10:15

Bývalý politik za ODS a glosátor veřejného dění Miroslav Macek se na svém webu Viditelný-Macek.cz rozepsal o aktuálních otázkách – inauguraci amerického prezidenta Donalda Trumpa i o ministru financí Andreji Babišovi.

Protesty proti Trumpovi: Je to černé, chlupaté, leze to ze země do země, a není to krtek... Doktor Macek se válí smíchy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Macek si úvodem svých glos všiml slov podnikatele Vlastimila Bartela, který veřejně vyzval ministra financí k sázce o roční příjem. „Vsadím se, že za celý sektor pohostinství a hotelů v prosinci 2016 se nevybralo o 100 % víc daní než v prosinci 2015,“ uvedl Bartel s tím, že Babiš pouze hodil do prostoru vějičku o elektronické evidenci tržeb. „Až budou za několik týdnů dostupná přesná data, která nebudou tento trend potvrzovat, už nebudou mít tak velkou publicitu. To bude jen pro experty. Dnes je to pro voliče,“ myslí si Bartel. A Macek pouze dodává: „Tak na takovou sázku nemá Babiš zdaleka koule…“

Následně se vyjádřil k Donaldu Trumpovi i k pochodu žen protestujících proti jeho zvolení. „My starší reagujeme s huronským smíchem na zprávu, že jedním z hlavních řečníků (řečnic) na pochodu žen byla Angela Davisová. Ano, ta Angela Davisová, o které jsme si před těmi desetiletími, kdy i nás ‚oblažovala‘ svojí přítomností a bolševickými kecy, vykládali následující vtip: Co to je? Je to černé, chlupaté, leze to ze země do země, a není to krtek?“ poznamenal Macek.

Původní text ZDE.

„Vzhledem k tomu, že Donald Trump zvítězil v amerických volbách navzdory masivnímu mediálnímu nepřátelství většiny velkých medií a ukázal tak sílu sociálních sítí a stovek a tisíců alternativních zpravodajských webů, tato velká média najednou zjišťují, že by následný souboj s prezidentem mohla také prohrát a ztratit většinu svého vlivu. Dá se tedy předpokládat, že v úděsu nad touto možností se v příštích dnech, týdnech a měsících nebudou štítit jakéhokoliv podrazu a jakékoliv interpretační záludnosti. Vsaďte se!“ dodal také expolitik.

Macek si všímá také slov bývalého radního Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petra Štěpánka. „Když se mnozí tak strašně rozčilují, že americký prezident Trump chce stavět Ameriku na první místo, prozraďte, koho jiného by tam měl stavět? Senegal, Rumunsko, Filipíny, Bolívii...? Či někoho jiného? Řekněte. Nebo snad český prezident má na první místo stavět kupříkladu Portugalsko?“ zeptal se. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…