Proti Babišovi dnes demonstrovaly v Brně stovky lidí

28. 9. 2019 20:42

Několik stovek lidí se sešlo na brněnském náměstí Svobody, aby znovu jako na jaře několikrát demonstrovali proti předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO). Státní zástupce sice zastavil trestní stíhání premiéra za dotační podvod, ale ten i nadále zůstává v obrovském střetu zájmů, ovlivňuje média, byl členem StB a bez koncepce zadlužuje republiku, řekl při dnešní akci s názvem Kroky za demokracii za organizátory Ondřej Zeman ze spolku Společně Brno. Na pódiu vystoupili například bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová, senátor Tomáš Goláň (SEN 21) či advokátka Markéta Zerdaloglu.

Proti Babišovi dnes demonstrovaly v Brně stovky lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš při rozhovoru pro PL
reklama

Řečníci příchozím vysvětlovali, co znamená zastavení trestního stíhání Babiše. Podle nich nelze bez podrobné znalosti spisu dělat jednoznačné soudy. Wagnerová však upozornila na to, že ze spisu minimálně vyplývá, že Babiš jednal neeticky a je na lidech, aby si sami zhodnotili, zda člověk s takovým chováním má být premiér.

„Navíc zastavení stíhání nás dostalo do pasti, kdy nevíme, co je správné. Celkově jde o nešťastné řešení, které podlamuje důvěru v justici,“ uvedla Zerdaloglu.

Goláň jako autor návrhu ústavní žaloby připomněl, že ve Sněmovně viděl strach některých poslanců z toho, že by ji poslanci schválili a skutečně se k Ústavnímu soudu dostala. „Jaroslav Faltýnek se třepal strachy. Kdo se bojí, tak uráží a útočí. Stejně tak se chovali Tomio Okamura (SPD) i Jaroslav Foldyna (ČSSD),“ uvedl Goláň. Řekl také, že je potřeba v občanské iniciativě vytrvat, aby bylo vidět, že je spousta lidí, kterým vadí současné chování premiéra Babiše i prezidenta Miloše Zemana. „Je potřeba tento tandem rozbít, aby se věci začaly vyvíjet jinak,“ řekl Goláň.

Podle Benjamina Rolla, který vystoupil za iniciativu Milion chvilek pro demokracii, nebyla červnová obří demonstrace na Letné konec, ale jen začátek obtížné cesty. „Co se zdá dnes neotřesitelné, může být vratké,“ uvedl Roll. Další demonstrace na Letné se chystá v listopadu k 30. výročí sametové revoluce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

21:35 Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

Jak to bylo v Černobylu a jaké to má důsledky až dodneška? To pro ParlamentníListy.cz aktuálně připr…