Proti uložení podmínky pro Nečasovou podali žalobci odpor

01.07.2014 16:23 | Zprávy
autor: vam, čtk

Žalobci podali odpor proti roční podmínce, kterou v pátek uložil Obvodní soud pro Prahu 1 Janě Nečasové, dříve Nagyové, za údajné zneužití Vojenského zpravodajství (VZ). Podali také stížnost kvůli zastavení trestního stíhání zpravodajce Jana Pohůnka a rozhodnutí soudu o předání případu ohledně šéfů VZ Milana Kovandy a Ondreje Páleníka Ministerstvu obrany. Žalobci svůj postup předeslali již v pondělí, dnes o něm informovala Česká televize.

Proti uložení podmínky pro Nečasovou podali žalobci odpor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová

Ivo Ištvan z Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, které případ dozoruje a nedávno podalo obžalobu, ČTK postup zastupitelství nepotvrdil, s tím, že podle něj již bylo vše řečeno v pondělí, kdy advokáti a žalobci dostali rozhodnutí soudu do datových schránek a informovali o něm média. Odpor a stížnosti bude řešit Městský soud v Praze. Podle Ištvana nemá v trestním řádu určenu lhůtu pro vyřízení.

Že podají odpor, uvedli žalobci už v pondělí

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Emisní povolenky

Jsem proti nim a jsem rád, že někdo bojuje za nás. Ale když tvrdíte, že je hodláte případně neimplementovat do české legislativy. Je to takto jednoduše možné? Myslíte, že to v EU projde, že nás to pak nebude stát taky dost peněz?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zemanova bomba: Toto zlomilo mou důvěru v CIA

20:15 Zemanova bomba: Toto zlomilo mou důvěru v CIA

„Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj se zachoval jako chlap a bránil svoji zemi,“ ocenil hlavu st…