Protiislámská smršť Samkové má dohru. Předák českých muslimů o ní prohlásil...

21.05.2016 12:05

Advokátka Klára Samková vzbudila minulý týden nevoli, když na diskusi o islámu v Poslanecké sněmovně uvedla, že islám je zločinný jako nacismus, fašismus a komunismus. Na její slova nyní reaguje předseda Ústředí muslimských obcí v ČR Muneeb Hassan Alrawi. Jeho slova přináší server Novinky.cz.

Protiislámská smršť Samkové má dohru. Předák českých muslimů o ní prohlásil...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klára Samková

Podle Alrawiho je paradoxní, že Samková v minulosti s českými muslimy sympatizovala a spolupracovala.

„Sama před lety nejednou, jak osobně, tak i skrze svou advokátní kancelář, poskytla právní pomoc a rady ve velmi důležitých záležitostech Islámské nadaci v Praze. Toto však není vše. Tehdy se zřekla i nároků na odměny a služby tedy poskytla zcela zadarmo, pouze ze sympatie k organizaci, která se k islámu hlásí už přímo ve svém názvu,“ podotkl Alrawi s tím, že pokud si stojí za svými výroky v Poslanecké sněmovně, měla by odsoudit samu sebe za sympatie k protidemokratickému hnutí.

  • Původní text ZDE.

„Jsme přesvědčeni, že pro podobné typy zkrachovalých politiků a političek se islám stal jen odrazovým můstkem k získání politických bodů,“ myslí si Alrawi. Diskuse podle jeho názoru musí probíhat na úrovni, ve vší slušnosti a v ozduší tolerance.

„Nikoli tedy propagandou a urážením. Mrzí nás, že debata klesla právě na takovou úroveň. Někteří řečníci převzali xenofobní rétoriku, která jistě poškozuje pověst České republiky,“ řekl Alrawi. 

Své ke Kláře Samkové řekl i redaktor Jiří X. Doležal na serveru Reflex.cz. „Známá pražská právnička svým proslovem zahnala na útěk muslimy účastnící se parlamentního semináře. Jejich úprk byl tak čilý, že mne napadá využít paní doktorku Samkovou v pokračující vojenské kampani proti Islámskému státu," uvedl Doležal. Podle něj se tak můžeme stát v boji proti Islámskému státu významným partnerem Američanům. „Zatímco oni mají stíhačky Raptor, my máme Kláru Samkovou," řekl s nadsázkou. 

  • Původní text ZDE.

 

??Kromě pasivního využití lze ale počítat s nasazením paní doktorky i přímo do bojů — vyžadovalo by to však její osobní účast. Ale dovedu si představit, že by například v očekávané invazi proti IS v Mosulu paní doktorku naložili do speciálního vrtulníku vybaveného mohutným zesilovačem a tlampači a ona by směrem dolů na bojovníky Islámského státu ječela. To by zajistilo úprk islamistických jednotek a konečné vítězství nad Islámským státem," vyzval v závěru ministerstvo obrany, aby oslovilo Samkovou s žádostí o bojovou spolupráci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Podívejte, jak ti rádoby demokratičtí sluníčkáři pískají... Okamura mluvil na Václaváku, v postranních ulicích dělali odpůrci bordel

18:49 VIDEO Podívejte, jak ti rádoby demokratičtí sluníčkáři pískají... Okamura mluvil na Václaváku, v postranních ulicích dělali odpůrci bordel

Blíží se zlatý hřeb večera, volal na Václavském náměstí první místopředseda SPD Radim Fiala, když na…