Protikorupční organizace rozdají dva miliony korun

17. 3. 2014 11:34

Fond Otakara Motejla a Nadace Karla Janečka podpoří dvěma miliony korun lidi, kteří zlepší život ve své obci. O podporu mohou ode dneška žádat neziskové organizace i jednotlivci, a to na aktivity, které zefektivní práci radnic a zapojí obyvatele do rozhodování o obecních záležitostech. ČTK o tom dnes informoval Janečkův mediální zástupce Bob Fliedr.

Protikorupční organizace rozdají dva miliony korun
Foto: archiv
Popisek: Miliardář Karel Janeček

Uzávěrka pro přijímání žádostí je 14. dubna, více informací o podmínkách grantu Aktivní občan 2014 včetně manuálu k vyplnění žádosti najdou zájemci na webu.

Fond, který nese jméno zesnulého veřejného ochránce práv Otakara Motejla, vznikl loni a spravuje ho Nadace Open Society Fund. Přispívají do něj soukromí dárci a firmy. Financuje občanské iniciativy, které omezují korupci a hlídají státní správu, řekl loni manažer fondu Jiří Knitl.

Nadace Karla Janečka byla založena letos a jejím posláním je podpora rozvoje aktivní občanské společnosti, podpora vzdělávání a podpora fungování státu. Miliardář Janeček již dříve založil Nadační fond proti korupci, který upozorňuje na praktiky, jež považuje za korupční.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozdupal Hrušínskému bábovku. Havel, Šarapatka, TOP 09, to je dobro? A Zeman, Babiš, PL a Xaver zlo? Tohle „kavárně“ zkazí den

16:53 Rozdupal Hrušínskému bábovku. Havel, Šarapatka, TOP 09, to je dobro? A Zeman, Babiš, PL a Xaver zlo? Tohle „kavárně“ zkazí den

Konzervativní komentátor a youtuber Ondřej Tesárek, přezdívkou Bratříček, se pustil do ředitele diva…