Protikorupční policie prý vyšetřuje další IT projekt Prahy

05.02.2014 11:48

Podle aktuálních informací České televize vyšetřuje protikorupční policie další IT projekt hlavního města Prahy. Detektivové si údajně vyžádali smlouvy k ekonomickému systému, který stál nejméně miliardu korun.

Protikorupční policie prý vyšetřuje další IT projekt Prahy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Informace o tom, že Praha chystá otevřené výběrové řízení na nový ekonomický systém, se objevila už počátkem letošního roku. Hodnota čtyřleté zakázky je 600 milionů korun. Záměr dnes schválili radní. Zastupitelé jej na stůl dostanou v únoru.

„Nyní připravíme podmínky pro výběrové řízení. Samotný výběr bude znovu schvalovat rada i zastupitelstvo," uvedl radní pro informatiku Jan Vašíček (TOP 09). Vítěz soutěže zajistí účetnictví magistrátu, městských částí, městské policie a 800 příspěvkových organizací města.

Ekonomický kolaps

Smlouva na dosavadní ekonomický systém, za který Praha od roku 1993 zaplatila zhruba dvě miliardy korun, skončila v závěru roku. Kvůli nevýhodně nastaveným smlouvám z minulosti byla jediným vlastníkem autorských práv k systému firma Gordic. První náměstek primátora Jiří Vávra už v prosinci řekl, že bez ní hrozí městu „ekonomický kolaps".

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…