Protikorupčník Ondráčka se těší na senzaci, která přijde po Rittigovi. Může prý dojít i na politiky

14.02.2014 21:27 | Zprávy

Šéf české pobočky Transparency International David Ondráčka přivítal obvinění podnikatele Ivo Rittiga a spol. Nemyslí si ale, že nynější zatýkání souvisí s kauzou „Nagyová“. V Hyde parku ČT také přiznal, že bývalé estébáky nepovažuje za hrozbu pro stát.

Protikorupčník Ondráčka se těší na senzaci, která přijde po Rittigovi. Může prý dojít i na politiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

„Je skvělé, že policie a státní zástupci konečně včera Rittiga a spol. zadrželi. Nešlo jenom o jízdenky, ale o celou řadu dalších zakázek. Já jsem moc rád, že se vyšetřovatelé konečně dostali od bílých koní ke skutečným hybatelům,“ prohlásil uspokojeně.

Rozsáhlá zločinecká síť

Obává se ale, aby Rittig neuprchl za hranice. „Já si myslím, že riziko útěku tu existuje. Ještě když mají celou řadu kont v zahraničí. Na druhou stranu je třeba říci, že pan Rittig už si zažil své rozsudky. Třeba i z 80. let. Já ale doufám, že k tomu nedojde. Otázka je v případě těch dalších obviněných, protože ti mají úplně stejný důvod, aby se trestnímu řízení vyhnuli,“ myslí si Ondráčka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: lze

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Emisní povolenky

Jde ještě zrušit emisní povolenky nebo vy je schvalujete? Vždyť nám podle všeho vše jen o dost zdraží – energie i pohonné hmoty, a to prý dost výrazně. Víte o kolik? Protože každý tvrdí něco jiného a mě zajímá pravda.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ludwig založil Štít demokracie. Nechce, aby Rusové ovlivnili volby

22:40 Ludwig založil Štít demokracie. Nechce, aby Rusové ovlivnili volby

Datový vědec Petr Ludwig, odborník na bezpečnost v mediálním a digitálním prostoru Roman Máca a Tony…