Protikorupčníkům by mohla šéfovat Bradáčová, připustil v rádiu Tejc

23.05.2013 17:57

Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl předseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc. Hovořil o novém zákonu o státním zastupitelství, o vzniku protikorupčního útvaru, ale také o kompetencích prezidenta Miloše Zemana.

Protikorupčníkům by mohla šéfovat Bradáčová, připustil v rádiu Tejc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jeroným Tejc
reklama

V příštím týdnu se bude schvalovat nový zákon o státním zastupitelství. „Dovedu si představit, že by pro něj sociální demokracie zvedla ruku,“ uznal Tejc. Má trochu problém s tím, že jsou příliš posilovány pravomoci nejvyššího státního zástupce.

Řeč přišla i na specializovaný protikorupční útvar státních žalobců. „To, co potřebuje státní zastupitelství, je několik – možná desítek – dobře vyškolených státních zástupců na tuto problematiku,“ zhodnotil Tejc s tím, že i v tomto ohledu je s vládním návrhem spokojen.

Dobrým šéfem tohoto protikorupčního útvaru by mohla být podle Tejce např. Lenka Bradáčová. „Ale dovedu si představit i řadu krajských státních zástupců,“ říká Tejc.

Předseda poslanců ČSSD se vyjádřil i ke kauze (ne)jmenování akademika Martina C. Putny profesorem. „To řešení, které bylo zvoleno, je svým způsobem východiskem z té krize,“ uvedl. Tejcovi se nelíbí, že Putna spojuje své chování s prosazováním svobody a demokracie. Připustil ale, že i dříve šli často profesoři proti proudu. „To ale není důvod pro to, aby se nestal profesorem,“ dodal Tejc.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…