Prožili jsme nejlepší léta v dějinách, hodnotí čtvrtstoletí svobody studentský vůdce

14.11.2014 22:40

Naplnila se očekávání ze 17. listopadu? O to se přeli dva bývalí aktéři revolučních dnů. Bývalý studentský vůdce Václav Bartuška vidí čtvrtstoletí svobody v poměrně světlých barvách, zatímco bývalý mluvčí Občanského fóra Petr Havlík byl poměrně skeptický. Podle jeho názoru jsme se mohli mít mnohem lépe.

Prožili jsme nejlepší léta v dějinách, hodnotí čtvrtstoletí svobody studentský vůdce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pamětní deska sametové revoluci na Národní třídě
reklama

Někdejší studentský vůdce Václav Bartuška a bývalý mluvčí OF Petr Havlík v pátečních Událostech, komentářích debatovali o listopadu 1989 a čtvrtstoletí moderní české svobody.

„To jsou nejlepší léta v dějinách české země,“ zdůraznil hned v úvodu pořadu Bartuška. Určitě nejsou všichni spokojeni a upřímně, asi bychom neradi žili v zemi, kde jsou lidé na sto procent spokojeni s režimem. Ale obecně to jsou nejlepší léta České republiky a možná na ně budeme jednou s láskou vzpomínat,“ pokračoval.

Havlík tak optimistický nebyl. Podle něj se očekávání listopadu nenaplnila, protože se ani naplnit nemohla. Byla totiž přehnaná. „Došlo také k řadě chyb a řadu věcí jsme mohli udělat lépe. Našim lidem prý ale obecně chybí jakási společně sdílená identita. Proti tomu Bartuška neprotestoval, jen dodal, že to byly naše chyby, že nám je nevnucovala cizí moc. A v tom je ono poslední čtvrtstoletí v Česku unikátní. Také jsme prý zjistili, že mít plné regály zboží také není úplně všechno. Havlík se však znovu postavil do opozice a poukázal na to, že kolem nově se rodících kapitánů průmyslu se pohybovaly bývalé komunistické kádry. A dnes moc přebírají oligarchové, ať už jde o Petra Kellnera nebo Andreje Babiše.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…