Průšvih Sobotky? Noviny přinesly svědectví o jeho postupu vůči člověku, se kterým má teď problém Babiš

22. 3. 2018 8:34

Kolem šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů Michala Murína to stále vře. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) trvá na tom, že tomuto muži nedůvěřuje. Čtvrteční Lidové noviny přinesly informace o tom, že si na Murína stěžovali státní zástupci, a to už Babišovu předchůdci Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). A ten...

Průšvih Sobotky? Noviny přinesly svědectví o jeho postupu vůči člověku, se kterým má teď problém Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý premiér Bohuslav Sobotka
reklama

Předseda vlády v demisi Babiš trvá na tom, že nedůvěřuje šéfovi GIBS Murínovi. Státní zástupci v Olomouci si stěžovali na jeho práci, a to už expremiérovi Sobotkovi. V dubnu loňského roku si stěžovali premiérovi, že Murín nechtěl prozradit identitu člověka, který mohl vynášet citlivé informace z citlivých případů na veřejnost. „Uvedl, že sdělení jména té osoby pro něj znamenalo veliký problém. Že se jedná o osobu, která je z okruhu poradců a lobbistů a která je deset levelů nad Gáboríkem,“ stojí v podnětu žalobců.

Igor Gáborík byl v květnu 2016 obviněn v kauze Beretta, ve které jde právě o úniky citlivých informací ze spisů na veřejnost.

„Sobotka však v tichosti podnět odmítl a s Murínem kázeňské řízení nezahájil. Na základě údajů získaných dle zákona o svobodném přístupu k informacím LN zjistily, že se Sobotka neobtěžoval o výsledcích šetření žalobce ani informovat,“ píše deník.

Faktem je, že bylo v jeho pravomoci rozhodovat o osudu Michala Murína. Dnes o něm může rozhodovat Sobotkův nástupce Babiš, ale Sobotka bije na poplach. Je toho názoru, že se Babiš snaží ovládnout další složku státu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konvička udeřil. Čína prý věděla, proč covid nenechat rozjet. Možná to prý tušili i u nás...

20:47 Konvička udeřil. Čína prý věděla, proč covid nenechat rozjet. Možná to prý tušili i u nás...

Protiislámský politický aktivista, entomolog, docent Martin Konvička sdílel na sociální síti Twitter…