Průzkum: Strach z migrace je nejvyšší na severu Moravy a v jižních Čechách

14.03.2016 12:37

Obavy z uprchlíků rostou, a to prakticky ve všech krajích, ukázal výzkum agentury Phoenix, který v pondělí přinesl deník Blesk.

Průzkum: Strach z migrace je nejvyšší na severu Moravy a v jižních Čechách
Foto: Václav Fiala
Popisek: Lidé si rozebírali oblečení

Podle údajů výzkumné společnosti má téměř 70 procent respondentů z Moravskoslezského kraje obavy z uprchlické krize. Šedesát procent tazatelů odpovědělo podobně v Jihočeském kraji a osmapadesát procent se obává na Plzeňsku. Světlou výjimku pak představuje Vysočina, kde se "nebojí" téměř 80 procent dotázaných. Možnost "ano, bojím se", pak zvolilo 19 procent.

Z dat rovněž vyplynulo, že 40 procent lidí se obává v menších městech pod 5 tisíc obyvatel. Dotazníky se zaměřily i na to, zda se více bojí lidé s vyššími, či naopak nižšími příjmy. „Nejvíce se uprchlíků obávají lidé s nižšími příjmy (do 15 000 Kč hrubého) a s nižším vzděláním (ZŠ a odborným učilištěm),“ připojil politolog Kubáček pro Blesk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Halík účtuje s Dukou: Narozeninová party Vratislava Mynáře, ovčáčkovský páter Badal.  A také Zeman, Klaus a Ringo Čech...

6:59 Halík účtuje s Dukou: Narozeninová party Vratislava Mynáře, ovčáčkovský páter Badal. A také Zeman, Klaus a Ringo Čech...

Kněz Tomáš Halík se na názorové straně dnešního vydání MF Dnes zamyslel nad současným stavem katolic…