Průzkum, který Nečase nepotěší: S vládou je nespokojeno 89 procent lidí

25. 3. 2013 16:10

S činností vlády Petra Nečase (ODS) je podle Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) nespokojeno 89 procent lidí. Stejný počet dotázaných kritizuje také personální složení vlády, s premiérem Nečasem není spokojeno 82 procent Čechů. Komunikaci vlády s veřejností hodnotí negativně 84 procent lidí, nespokojenost s vyhlášeným vládním programem vyjádřilo 70 procent dotázaných. Nečasova vláda je tak nejhůře hodnocená od roku 1998, kdy CVVM s průzkumy začalo.

Průzkum, který Nečase nepotěší: S vládou je nespokojeno 89 procent lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas
reklama

CVVM uvedlo, že mezi občany tak převládá ve vztahu k současné vládní koalici ve všech sledovaných aspektech poměrně výrazně nespokojenost nad spokojeností. Největší podíl kladných hodnocení dostala vláda za svůj program, a to od 18 procent dotázaných. Premiéra kladně ocenilo 13 procent lidí, komunikaci vlády s veřejností 11 procent a činnost vlády osm procent dotázaných. Jen sedm procent Čechů pak kladně hodnotí personální složení vlády.

Celý průzkum si přečtěte ZDE

Vláda si od loňského února pohoršila ve všech sledovaných aspektech, a to v rozpětí od šesti do 17 procentních bodů. Největší přírůstek kritických hlasů CVVM zaznamenalo u hodnocení samotného premiéra Nečase. "Z výsledku je zřejmé, že vláda Petra Nečase je v současnosti historicky nejhůře hodnocenou vládou samostatné České republiky od počátku realizace srovnatelných šetření po nástupu vlády Josefa Tošovského na začátku roku 1998, a to ve všech sledovaných aspektech," uvedlo CVVM.

Vládu lépe hodnotí příznivci pravice nebo pravého středu, lidé s dobrou životní úrovní nebo voliči ODS a TOP 09. Naopak výrazně kritičtější jsou příznivci ČSSD a KSČM a ti, kteří považují svou životní úroveň za špatnou. S programem vlády jsou spokojenější lidé s vysokoškolským vzděláním.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schillerová vám sebere peníze na rohlíky, rozčiloval se Vystrčil v Partii. Jsme podle něj hrdý národ, který se nemusí bát Číny

12:18 Schillerová vám sebere peníze na rohlíky, rozčiloval se Vystrčil v Partii. Jsme podle něj hrdý národ, který se nemusí bát Číny

V nedělní Partii televize Prima se utkali předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) a předseda Senátu …