První dobrá zpráva: Tři nakažení koronavirem se úspěšně vyléčili

16.03.2020 18:28

Premiér Andrej Babiš (ANO) vyhlásil v chmurných časech zprávu, která naznačuje alespoň nějakou naději. První tři čeští pacienti nakažení koronavirem se úspěšně vyléčili.

První dobrá zpráva: Tři nakažení koronavirem se úspěšně vyléčili
Foto: hns
Popisek: Koronavirus v České republice, ilustrační koláž
reklama

Předseda vlády Andrej Babiš na sociální síti Twitter oznámil dobrou zprávu. V České republice se z onemocnění Covid-19 vyléčili.

„V České republice máme první tři pacienty vyléčené z nákazy koronavirem! Všichni tři v nemocnici v Ústí nad Labem. Skvělá zpráva a obrovská naděje a motivace,“ napsal Babiš na sociální síti Twitter.

Andrej Babiš informuje

Informaci České televize potvrdila ředitelka krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková s tím, že vyléčení potvrdily testy provedené s patřičnými časovým odstupem, které prokázaly, že tři osoby již nejsou infekční. Po propuštění domů ani nemusejí zůstávat v karanténě.

V karanténě se z rozhodnutí vlády nachází celá republika, takže lidé by měli vycházet jen kvůli neodkladným záležitostem, jako je nákup potravin, ale přes 5 500 lidí v totální karanténě nesmí opustit svůj byt ani na chvíli, protože koronavirus buď sami mají, nebo přišli do kontaktu s nakaženou osobou.

Aby se nakazilo co nejméně lidí, budou nedostatkové roušky šít i čeští vězni. Jako první se do projektu zapojila mužská pardubická věznice, která zvládne odevzdat asi 40 tisíc roušek měsíčně. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…