První průzkum obliby ministrů nepotěší Jana Fischera. U lidí propadl

17.07.2013 12:30

Kabinet premiéra Jiřího Rusnoka získal důvěru 55,9 procent domácí populace. Až 56,8 procent veřejnosti by si přálo, aby vláda úředníků získala důvěru v Poslanecké sněmovně. V porovnání s tím měla vláda bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) důvěru jenom 14,7 procent lidí. Vyplývá to z průzkumu společnosti Sanep.

První průzkum obliby ministrů nepotěší Jana Fischera. U lidí propadl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Zeman jmenoval vládu Jiřího Rusnoka

Rusnokova vláda by ovšem měla vládnout jen po nezbytnou dobu potřebnou pro vyhlášení předčasných voleb. Myslí si to 39,3 procent dotázaných. Přesto se našlo 35,1 procento lidí, podle nichž by překlenovací kabinet neměl vládnout vůbec.

Největší podporu má Rusnok

Samotný Jiří Rusnok se těší důvěře 59,8 procent dotázaných. Expremiér Nečas měl v dubnu letošního roku důvěru jen 15,2 procent veřejnosti.

Nadpoloviční podporu veřejnosti má také ministr obrany Vlastimil Picek (59,5 procent). Přitom ve vládě Petra Nečase měl Picek důvěru pouze 17,5 procent lidí.

Lidé v nové vládě nejméně důvěřují Fischerovi

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová získala důvěru 51,9 procent občanů ČR. Nejmenší důvěru získal ministr financí Jan Fischer, kterého podpořilo jen 22,5 procent dotázaných.

Průzkum probíhal od 10. do 16. července 2013 na vybrané skupině 6908 dotázaných, kteří tvoří reprezentativní vzorek obyvatel České republiky ve věku od 18 do 69 let. Byli vybráni metodou kvótního výběru.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

7:37 Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

TÝDEN V MÉDIÍCH Z patnácti uchazečů vybraných Volebním výborem zvolí Sněmovna pět nových členů Rady …