Prvním místopředsedou Sněmovny bude komunista Filip. Obchod v tom nebyl, potřeboval jsem zástup, když odjedu na dovolenou, říká Vondráček

11.07.2018 22:10

Prvním místopředsedou dolní komory bude místo nového ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) šéf komunistů Vojtěch Filip. Předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO) se tak rozhodl pro jeho dlouholeté zkušenosti s vedením parlamentní komory, odmítá tvrzení, že by v tom byl nějaký obchod.

Prvním místopředsedou Sněmovny bude komunista Filip. Obchod v tom nebyl, potřeboval jsem zástup, když odjedu na dovolenou, říká Vondráček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

Spekulace kolem možných ústupků ANO směrem ke KSČM, která ve středu ve Sněmovně podpoří vznik menšinové vlády ANO a ČSSD, vyvrátil. „Žádný obchod v tom nebyl,“ zdůraznil s tím, že s nikým výběr nekonzultoval. „Měnit to můžu každý týden, teoreticky,“ připomněl, že toto rozhodování je pouze v jeho kompetenci, uvedl server iROZHLAS.cz.

Hlavním důvodem, proč Filipa na tento post vybral, je podle Vondráčka jeho zkušenost a znalost věci. „Je z jižních Čech, odkud to není daleko do Prahy. Potřeboval jsem někoho, když já odejdu z baráku, abych tu měl někoho, na kterého se mohu spolehnout,“ řekl Vondráček své důvody, proč volba padla právě na Filipa. Jako druhého možného kandidáta uvedl předsedu ODS Petra Fialu, který se ve středu před novináři divil, že o Filipově nové funkci se dozvěděl až od nich. „Tuto výtku jsme si už s Fialou vyříkali,“ upřesnil Vondráček s tím, že spěchal na rozhodnutí kvůli začínajícím prázdninám.

Překvapivé bylo jmenování Filipa také pro poslankyni ČSSD Kateřinu Valachovou. Ta v úterním pořadu České televize Události, komentáře řekla, že podle jejích informací by měl být prvním místopředsedou Sněmovny sociální demokrat Tomáš Hanzel.

Původní text ZDE.

Komunista Filip řekl, že podle jeho názoru si ho Vondráček vybral jako zkušeného sněmovního politika. Jako první místopředseda si platově polepší, a to o 7 700 korun měsíčně. Měsíční plat řadového místopředsedy činí letos bez náhrad 144 700 korun hrubého, prvního místopředsedy 152 400 korun hrubého.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Staří, blbí? Vážná slova o Česku: Jde o EU a euro

9:36 Staří, blbí? Vážná slova o Česku: Jde o EU a euro

Ekonomka Hana Lipovská se na svém facebookovém profilu vyjádřila k problematice eura. A na pomoc si …