Prymula hrozí přitvrzením

9.12.2021 12:14 odp.

Někdejší ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula upozornil, že pokud se mutace koronaviru omikron ukáže jako nebezpečnější než delta, v protikoronavirových opatřeních bude třeba přitvrdit. Moderátoři na CNN Prima News však vtipkovali, že zavření obchodů teď nehrozí, protože profesor Prymula nemá nakoupené dárky.

Prymula hrozí přitvrzením
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Roman Prymula v Partii

Do pořadu Nový den na CNN Prima News zavítal profesor Prymula a hned na počátku prozradil, že se moc těší na Vánoce, ale prozatím nemá nakoupené žádné dárky. „Tohle v podstatě můžeme brát jako dobrou zprávu, protože nedojde k zavírání obchodů. Roman Prymula nemá nakoupené dárky, nemůžeme zavírat,“ zaznělo ve studiu.

Poté profesor přešel na vážnější notu. V tuto chvíli se podle něj zdá, že epidemie stagnuje, což je dobře, ale dosud není jasné, co ještě napáchá varianta omikron. „To by mohla být dobrá varianta, pokud bude způsobovat mírnější onemocnění. Pokud by tomu tak nebylo, tak bychom museli přitvrdit. Ale prozatím veškeré signály svědčí o tom, že ta mutace bude mnohem mírnější,“ uvedl Prymula.

Následně volal po tom, aby se srovnaly podmínky po očkování a po prodělání nemoci. Aby se oboje uznávalo jako ochrana po 9 měsíců a nikoli 9 měsíců po očkování a 6 měsíců po prodělání nemoci. Prymula toto rozdělení nevidí jako korektní.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

20:10 Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rakouském Grafeneggu zúčastni…