Prymula na fotbale, to mě netankuje. Ale tohle ano, uvedl zkušený muž

21.02.2021 20:43

K dalšímu neslavnému incidentu epidemiologa Romana Prymuly, který ve čtvrtek odpoledne ještě v pozici poradce premiéra Andreje Babiše (ANO) navrhoval v médiích tvrdý lockdown, načež si šel večer sednout do VIP lóže pražského Edenu na fotbalový zápas Slavie za doprovodu dalších hostů, mezi nimiž byl například prezidentův kancléř Vratislav Mynář či ředitel ČT Petr Dvořák, se vyjádřil též komentátor Martin Schmarcz. Shrnul, že ho návštěva stadionu příliš „netankuje“. Ještě horší mají být podle něj jiné věci.

Prymula na fotbale, to mě netankuje. Ale tohle ano, uvedl zkušený muž
Foto: AZy
Popisek: Dvořák, Prymula a Tvrdík na Slávii

Anketa

Pokud by vláda vyhlásila totální a úplný lockdown na 14 dní, byli byste pro?

66%
34%
hlasovalo: 23149 lidí
Čtvrteční den se nesl na vlně dění spojeného s epidemiologem Romanem Prymulou. Ten první rozedmul dění v zemi zprávou, že by navrhoval tvrdý lockdown, který by lidem znovu ještě více zamezila v pohybu, načež se po tomto oznámení sám odebral na sledování utkání pražské Slavie proti anglickému Leicesteru.

„Má návštěva fotbalu měla svým způsobem důvod. Nebylo to jen, že jsem se chtěl někam podívat,“ hájil se dnes Prymula v Otázkách Václava Moravce s tím, že šlo o pilotní projekt hromadných akcí za pomoci testování.

Prymula též dnes uvedl, že po šíření zprávy o jeho návštěvě fotbalu se sám rozhodl skončit ve funkci poradce premiéra Andreje Babiše (ANO). Premiér Babiš naopak tvrdí, že s Prymulou ukončil spolupráci on.

Schmarz vše okomentoval slovy, že jej celá věc příliš „netankuje“. „Jestli někdo zacáluje PCR test a mrzne na Slavii, aby si připadal jako VIP, mě netankuje,“ okomentoval. Vadí mu prý zcela jiné věci. „Vadí mi protekce v očkování, dotacích...,“ jmenoval.

„Jo, za to by zasloužil vyhodit. Ruská vakcína, čínská vakcína, ruble, jüany... a ne za fotbal,“ doplnil Schmarcz ještě v další zprávě k Prymulově fotbalu.

V následné diskusi pak vše rozvinul s poukazem na problémy se zpožděním dodání ruské vakcíny. Těch mělo dorazit 600 tisíc dávek, přišlo jich však dosud 45 600 a dalších 100 tisíc dávek zůstalo na cestě.

Kromě Prymuly se čtvrtečního zápasu účastnil též šéf odboru ochrany veřejného zdraví na Ministerstvu zdravotnictví Jan Marounek, jenž dal klání sám předtím výjimku. Přestože se hájil tím, že ve VIP lóži jednoduše musel dohlížet na stanovená pravidla utkání, přišel o jednu ze svých funkcí, kterou byla pozice zástupce hlavní hygieničky Jarmily Rážové.

Dále se akce zúčastnili také hradní kancléř Vratislav Mynář a jeho manželka Alex, europoslanec Alexandr Vondra, ředitel České televize Petr Dvořák či tenistka Petra Kvitová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …