Psychiatr Höschl: ČNB sebrala lidem 75 miliard. Tomu se říká loupež

22.12.2013 14:13

Známý psychiatr Cyril Höschl srovnává devalvační krok ČNB s církevními restitucemi, když obé označuje za „loupež přes noc“.

Psychiatr Höschl: ČNB sebrala lidem 75 miliard. Tomu se říká loupež
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká národní banka zveřejnila počet padělků peněz odhalených za rok 2012

Cyril Höschl, ředitel Psychiatrického centra Praha, řekl ve vysílání stanice Českého rozhlasu Dvojka v Jak to vidí: „To rozhodnutí je velmi, velmi špatné, velmi protitržní a velmi poškozující dlouhodobě do budoucna naši ekonomiku. Když to shrnu úplně za všechny argumenty, které lze snášet pro i proti, tak si vezměte, že když si jen spočítáte, kolik mají lidí úspory u nás na vkladech a v různých podobách v korunách a vynásobíte si to nebo vlastně pokrátíte tou inflací o dvě koruny, ke které došlo, tak je to přes noc loupež, která je srovnatelná svým objemem s celými církevními restitucemi rozloženými na léta, a to je takový zdroj emocí, a tohleto celkem nikomu nevadí a banka jim prostě sebere 75 miliard přes noc a lidé ani neceknou a není jich plno v ulicích.“ Dokotora Höschla citoval internetový deník První zprávy.

„Je to vlastně velikánská loupež, která se tou loupeží nesmí nazývat jen proto, že centrální banka má na tento krok právo, ale obsahově to není nic jiného než prostě to, že sebrali lidem 75 miliard korun, u kterých jejich hodnota vlastně přes noc klesla, přes noc je symbolické, ale zhruba tak. A další argumenty jako například, že se posílí zdejší ekonomika? To je nesmysl, to se pojďte vsadit, protože jestliže stoupnou ceny veškerého importu, a ten tvoří podstatnou část našeho obchodu, tak se prostě zvýší cenová hladina,“ dodal dále psychiatr v rozhovoru pro rozhlas.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

19:51 Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

„Byl by to boj a rozhodně nic hezkého.“ To ne, žádné násilí! Ani evidentní političtí odpůrci nové Ba…