Publicista Neff se opřel do Okamury. Vystoupit z NATO je hloupost, láteřil

01.12.2017 17:39

Publicista Ondřej Neff má za to, že předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura vyslovil pořádnou hloupost. Možná líbivou hloupost, ale stále je to hloupost, která nás poškozuje. O co jde? O myšlenku, že by Česká republika mohla odejít z NATO a bránit se sama. Podle Neffa je navíc smutné, že Okamura může hlásat tyhle hlouposti díky ČSSD.

Publicista Neff se opřel do Okamury. Vystoupit z NATO je hloupost, láteřil
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff
reklama

Tomio Okamura konstatoval, že by Česko mělo vystoupit z EU a z NATO a v případě ohrožení se bránit samo. Na první pohled je to možná líbivá myšlenka, ale nestojí na reálných základech. To bychom si prý mohli stejně tak přát, aby se z Česka stal ostrovní stát s azurovým mořem kolem sebe a s velmi nízkými daněmi. Oboje je podle Ondřeje Neffa asi tak stejně reálné.

Okamura sice může argumentovat neutrálním Švýcarskem, jenže tohle srovnání pokulhává. Švýcarsko je bankovní velmocí a nikdo na něj neútočí, protože by při zničení této malé země utrpěla i konta mnoha a mnoha politiků ze zemí na celém světě. Česko tuhle výhodu nemá.

Celý komentář naleznete zde

Neutrální je také Rakousko, jenže tam je to dáno historicky. Zemi okupovali po druhé světové válce zčásti Sověti a pokud se jich Rakušané chtěli zbavit, museli se zavázat k dodržování neutrality.

„Jen naprosto nezodpovědný politik může nastolovat ideu neutrality a obranné autonomie České republiky. Bezpečnostní výbor řízený členem jeho spolku se stává nebezpečnostním výborem. Je to politováníhodný výsledek procesu, který nastal v okamžiku, kdy sociální demokraté zaznamenali před volbami propad svých preferencí a pokusili se o záchranu tím, že kriminalizací zničí svého soupeře. Zničili se ve volbách sami a uvolněním prostoru pro nesystémové strany ohrožují pozici republiky jako celku,“ uzavřel Neff svůj komentář na serveru Neviditelný pes.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„ČT slouží palestinským teroristům, zrušme ji!“ Historik sledoval pokřivenou reportáž a šel do otáček

22:20 „ČT slouží palestinským teroristům, zrušme ji!“ Historik sledoval pokřivenou reportáž a šel do otáček

Česká televize porušuje objektivitu, upozorňuje Ivo Cerman. Soudí tak na základě její odvysílané rep…