Publicista Šarapatka dal Zemanovu dceru zlehka do souvislosti s touto paní, kterou zastřelili i s jejím nenáviděným manželem

07.01.2015 10:31

Publicista Zdeněk Šarapatka se na názorové stránce Lidových novin rozepsal o prezidentu Zemanovi, jehož mocenská arogance prý žije dál a i v loňském roce přinesla pozoruhodné plody. Najít nějaké prezidentovy bohulibé počiny je prý v druhém roce jeho úřadu ještě těžší než v tom prvním.

Publicista Šarapatka dal Zemanovu dceru zlehka do souvislosti s touto paní, kterou zastřelili i s jejím nenáviděným manželem
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman s dcerou Kateřinou navštívil Pardubický kraj
reklama

Šarapatka, někdejší poradce Miloše Zemana v jeho premiérských časech (odejit z Úřadu vlády musel za velkého humbuku kvůli aféře “Olovo”), za největší úspěch roku 2014 považuje to, že nás Hrad dokázal ušetřit pocitu trapnosti nad veřejným vystupováním prezidentské dcery, která ovládla první rok Zemanova panování.

“Útrpné poklonkování špiček klinik či ctihodných ústavů prezidentově dceři, toho času bez maturity, maně připomínalo oficiální návštěvy nevzdělané Eleny Ceauseskové na světových univerzitách,” rozpomněl se. Elena Ceausesková byla manželkou rumunského komunistického vůdce Nicolae Ceauseska, která navzdory bídnému vzdělání vykonávala v zemi svého manžela mnohé význačné funkce. Zejména si potrpěla na akademické pocty, takže byla držitelkou mnoha čestných doktorátů a vysoce postavenou členkou mnoha vědeckých institucí. V prosinci 1989 byla společně se svým manželem zajata, během několika minut zvláštním tribunálem odsouzena a následně zastřelena.

VIDEO Takto skončila Elena Ceausescu a její manžel

Zatímco v roce 2013 se prý prezident „nežinýroval“ v mocenské aroganci, kterou kryl odrhovačkou o záchraně lidu před Kalouskem, v roce 2014 ji spolehlivě překonal a doplnil svou mstivost o stařecké sebeokouzlení. Definitivně se prý díky tomu přestal orientovat v ústavních mantinelech prezidentského úřadu.

„Vazalská vstřícnost k Putinově Rusku, odklon od spojenecké zahraniční politiky, šmelina s lidskými právy za přízeň Číny nebo rhodské dýchánky u Putinova sankcionovaného souputníka,“ vypočítával Šarapatka loňské hříchy, které se prý staly ponurou předzvěstí následujících let.

Zeman prý poztrácel i svůj tradiční vtip a originální bonmoty vystřídal stokrát opakovanými vtípky. Přesto si prý rád stále zažertuje, například na účet obyvatel hlavního města. Jejich mnohatisícové protestní shromáždění národu u svátečního oběda představil jako neandrtálce, a ještě pohovořil o tom, jak je platí americká ambasáda.

Prezident podle Šarapatky ještě více než zákonům důvěřuje svému pozoruhodnému ansámblu, a tak i letos budeme sledovat tragikomický seriál o bezpečnostní prověrce kancléře Mynáře, nově možná doplněný o epizody z jeho neuvěřitelných nákupů realit. Prezidentský šéfporadce Martin Nejedlý bude i dále zatvrzele utajovat svůj životopis, protokolisté Forejt se Sklenářem se budou strkat o Zemanovu hůl a Jiří Ovčáček bude nadále „klást důraz“, jak neustále legračně říká.

„Vítejte v novém roce jako ve starých časech. Jménem Zemanovy republiky,“ zakončil Šarapatka svou úvahu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

K lopatě můžeme, ale... Herec David Matásek varoval veřejnost

21:21 K lopatě můžeme, ale... Herec David Matásek varoval veřejnost

Vláda od pondělí 23. listopadu umožnila divadlům nebo kinům opět pořádat představení, háček je však …