Publicista hledá příčiny islámského radikalismu: Co třeba americké drony zabíjející těhotné ženy i děti?

10.01.2015 15:10 | Zprávy
autor: vam

Publicista Daniel Veselý se na Britských listech zamýšlí nad příčinami islámského radikalismu. Nachází je například v politice USA v arabských zemích, ale i v celkové „hlouposti a ignoranci“ západního světa.

Publicista hledá příčiny islámského radikalismu: Co třeba americké drony zabíjející těhotné ženy i děti?
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Poukazuje například na to, že jeden z pachatelů masakru v redakci Charlie Hebdo – bratří Kouachiových – Saïd podle zjištění deníku New York Times v roce 2011 odcestoval do Jemenu a podrobil se zde teroristickému výcviku tamní odnože Al-Káidy, aby se posléze vrátil zpět do Francie.

Americká raketa v Jemenu pozabíjela i děti a těhotné ženy

Upozorňuje, že Obamova administrativa v Jemenu vede bezpilotní válku, která v původně neutrálních Jemencích vyvolává silnou nenávist vůči USA, protože při těchto útocích umírají i nevinní lidé včetně dětí. Například v prosinci 2009 bylo v jemenské vesnici Abyan raketou s plochou dráhou letu odpálenou z amerického dronu usmrceno více než 40 lidí. Mezi nimi byly děti a čtyři těhotné ženy.

Jemenský novinář a aktivista Farea al Muslimi při slyšení v americkém Kongresu svědčil o tom, že válka dronů v jeho zemi radikalizuje obyčejné Jemence, a vyzval americkou vládu, aby bezpilotní kampaň proti jeho zemi ukončila: „Ve vesnici ani v okolí se žádní ozbrojenci nevyskytovali. Některé z obětí byly pohřbeny do společného hrobu, protože nebylo možné jejich těla od sebe oddělit,“ uvedl jemenský aktivista.

Bezpilotní letouny zabily jen v loňském roce 118 Jemenců

Není proto divu, že lidé v Jemenu se pak snadno dostanou do rukou tamní odnože Al-Káidy, aby se v intencích zvrhle aplikovaného náboženství pomstili Západu. Z dat investigativního webu The Bureau of Investigative Journalism detailně mapujícího válku dronů Obamovy administrativy vyplývá, že bezpilotní letouny v minulém roce připravily o život až 118 Jemenců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Co se stalo?

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Macinka-Ucet-pana-Lipavskeho-za-vylet-do-Osaky-792192. Já tomu vašemu komentáři nějak nerozumím. O co jde? Děkuji, Lucie

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka řekl, kdo má nahradit Petra Pavla

11:31 Macinka řekl, kdo má nahradit Petra Pavla

Šéf Motoristů Petr Macinka, ministr zahraničí, vyzval spoluobčany, aby napsali na Pražský hrad prezi…