Publicista našel ideální kandidátku na českou prezidentku. Jmenuje se Zuzana

21.04.2019 17:22

Publicista Zdeněk Holásek ve svém posledním komentáři na serveru Neviditelnýpes.cz přemítal o budoucích českých prezidentských volbách. A to ve smyslu, jestli se tentokrát do boje o Hrad přihlásí i ženy. Zaznamenal totiž, že Miroslava Němcová (ODS) vážně zvažuje, že by se prezidentských voleb za nějaký čas účastnila. Inspirovala se prý vítězstvím Zuzany Čaputové na Slovensku. Její šance je však podle Holáska zcela mizivá. Zaměřil se i na další potenciální kandidátky na prezidentku; „šikovná ženská“ je podle něj jedině Zuzana Majerová Zahradníková (ODS).

Publicista našel ideální kandidátku na českou prezidentku. Jmenuje se Zuzana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezidentská standarta na Pražském hradě
reklama

Němcová je prý toho názoru, že ženy v české politice na tom nejsou tak špatně, na což má Holásek trochu jiný názor. „Nevím, koho tím tedy myslela, jestli sebe, tak se dost přeceňuje. Její názory nikoho moc nezajímají a zdá se, že to platí především o její vlastní partaji, kde už je bůhvíkolikátým kolem u vozu,“ míní publicista.

„Jestli se do toho pustí Němcová, pak jednak pochybuji, že jako nominant ODS, druhak, že neuspěje, a treťjak, že neuspěje s dost hrozným výsledkem,“ řekl s tím, že pokud by přece jen uspěla, nebylo by to zas tak zlé, protože by byla legrace. „Na Hradě by byla bigotní demokratická milovnice pravdy a lásky, která ovšem nesnáší havlistické milce pravdy a lásky,“ dodal pobaveně.

Pokud by Němcová myslela Karlu Šlechtovou, s tou by prý byla legrace stoprocentně. „Tenhle příspěvek do veselé galerie české politiky je skvělou ukázkou výborné personální politiky Andreje Babiše. S ní bychom měli na Hradě rozstřelenou excentrickou komičku,“ glosoval.

Anketa

Věříte v úspěch nové pravicové strany Václava Klause?

81%
19%
hlasovalo: 16216 lidí
„Nebo myslela Alexandru Udženiju třeba. Ta by snad mohla být nominantem ODS, když je první místopředsedkyně toho zkamenělého stáda,“ zamyslel se a zmínil, že její vyjádření před mikrofonem jsou zpravidla skeče, které by skvěle bodovaly v pořadu „Na stojáka“, a na veřejnosti je dostatečně známá také jako surikata svého předsedy.

Nevynechal ani Markétu Adamovou Pekarovou z TOP 09. Tahle politička je známá jako excelentní verbální popleta a pokud by si snad střihla kandidaturu, tak sbohem a šáteček... Ale jinak, breptala by a breptala a všechna čest: na poštovních známkách by vypadala docela šik,“ podotkl.

A co například ministryně práce Jana Maláčová? „To by byla kandidátka, neomarxistka jak vystřižená z učebnic. S tou by byl na Hradě teprve humor,“ poznamenal komentátor.

Napadla jej i exministryně Marta Nováková, která je podle Holáska nejspíš šikovná v podnikání. „Její prezidentská faux pas by ale nejspíš vstoupila do dějin diplomacie způsobem, že by některé výroky Miloše Zemana byly proti tomu úplná volovina,“ míní.

„Pak už snad jen Věra Jourová, prý patřící do 100 nejmocnějších žen světa. Tak to se směji hlasem nahlas. Musela by být úplně padlá na hlavu, kdyby do toho šla,“ napsal s tím, že by ji vypískali a takový šolich, jaký má nyní v Bruselu, by kvůli židli na Hradčanech pustil jen úplný idiot. A co Jana Bobošíková? „Ale no tak, fuj! To už nemá cenu komentovat, ta už toho vyzkoušela dost,“ řekl.

  • Původní text ZDE

„Se ženami žádná sláva, a tudíž si na rozdíl od rozjásaných Slováků ještě na babu na Hradě chvíli počkáme, až se to tady úplně podělá. A pak už bude jedno, kdo tam bude v sukních předvádět ženské přednosti v té hnusné, maskulinní a machistické politice,“ zhodnotil.

Ale jedna by se přeci jen našla – Zuzana Majerová Zahradníková (ODS). „Je to šikovná ženská, má vlastní názor, i když je v ODS, což se tam nerado vidí. Dobře vypadá, vlastně moc dobře,“ řekl na závěr s tím, že dvě Zuzany v sousedních zemích, to by byl teprve gól.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…