Půjde ministr Herman na ryby? Takto se loučil se čtenáři PL

22.10.2017 20:35

Současný ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) se nedostal do Poslanecké sněmovny. Z pražské kandidátky lidovců jej předstihl Jan Čižinský, kterého voliči vykroužkovali. Herman tak zodpovídal zřejmě na jedny z posledních dotazů čtenářů serveru ParlamentníListy.cz.

Půjde ministr Herman na ryby? Takto se loučil se čtenáři PL
Foto: Vít Hassan
Popisek: Bývalý ministr kultury Daniel Herman na sjezdu KDU-ČSL
reklama

Hermanovi se v některých otázkách dočkalo také uznání. „Byl jste dobrý poslanec,“ napsal jeden ze čtenářů. Herman mu za to poděkoval. Čtenář se pak také zeptal na možnou koalici KDU-ČSL a ANO. „KDU-ČSL se s ANO rozhodně nespojí. Jedná se o dva politické subjekty s odlišným programem,“ sdělil Herman.

„Je škoda, že lidovci nezískali více mandátů. Vás je škoda. Ale pan Čižinský je taky dobrý. Ještě škoda paní Razkové. Zanevřel jste dneškem na politiku, nebo to zkusíte příště zase?“ zeptal se pak Hermana další pisatel. 

„Souhlasím s Vámi, je škoda, že jsme nedostali více hlasů, ale je to realita, kterou musíme vzít na vědomí. Jan Čižinský je velmi dobrý kandidát a jsem rád, že mohu poslaneckou štafetu předat právě jemu. Osvědčil se jako starosta městské části, věřím proto, že se osvědčí i jako poslanec,“ sdělil Herman s tím, že na politiku rozhodně nezanevřel. „Jsem teď na určité křižovatce. Po ukončení mého vládního mandátu se rozhodnu, na kterou z cest se vydám,“ dodal Herman.

Otázky i odpovědi najdete ZDE.

„Myslíte si, že vaše odpovědi získaly voliče KDU-ČSL? Nepomohl jste jimi nahnat voliče Babišovi? Lety u Prahy, církevní restituce, Bůh a jeho vliv na lidské činění a mnohé další? Téměř vždy jste mi odpověděl. Je povinností, abych vám taky odpověděl na vaši otázku. Zabalte to tu a běžte k vodě chytat ryby,“ poznamenal další ze čtenářů. 

„Dík za vtipné a určitě moudré doporučení,“ řekl s úsměvem Herman. „Budu o tom uvažovat. Jako kluk jsem na Šumavě ryby chytával,“ dodal. „A k Vaší otázce, nevím. Snažil jsem se – a na tom nehodlám nic měnit i nadále – říkat a činit to, o čem jsem přesvědčený. Zjevně to má více odpůrců než příznivců, ale i tak mi to za to stojí,“ uzavřel Herman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Superligový novinář Kroupa, hlídač pravdy ze správného hnízda. Budete koukat, čemu všemu se dnes v Česku říká „žurnalistika“

7:44 Superligový novinář Kroupa, hlídač pravdy ze správného hnízda. Budete koukat, čemu všemu se dnes v Česku říká „žurnalistika“

TÝDEN V MÉDIÍCH Už ani spříznění novináři nejsou ochotni věřit tomu, čím ve svých reportážích krmí v…