Putin jednal s íránským a tureckým prezidentem. Šlo o Sýrii, a odpůrci Asada nebudou mít radost

07.09.2018 21:13 | Zprávy

Ruský prezident Vladimir Putin se sešel v Teheránu s íránským a tureckým prezidentem. Důvodem jednání byla situace v syrském Idlíbu. Informovala o tom ČT24.

Putin jednal s íránským a tureckým prezidentem. Šlo o Sýrii, a odpůrci Asada nebudou mít radost
Foto: Repro Youtube
Popisek: Vladimir Putin zdraví návštěvníky mistrovství světa ve fotbale

Putin se mimo jiné nechal slyšet, že Damašek má právo dobýt celou zemi zpět. Turecká hlava státu Erdogan se domnívá, že útok na poslední baštu rebelů by způsobil masakr a další uprchlickou vlnu, íránský prezident Rouhání však dodal, že boje budou pokračovat. Kolem Idlíbu přitom žijí asi tři miliony obyvatel. 

  • Původní text ZDE

Na čem se však všechny hlavy států shodly, bylo to, že je třeba porazit Islámský stát, frontu an-Nusra a je důležité nepodporovat žádné separatistické tendence v Sýrii. Zároveň se shodují na tom, že je nutné vytvořit podmínky pro návrat uprchlíků domů. 

„Jsem si jistý tím, že tyto rozhovory budou produktivní a že učiníme rozhodnutí, které významně pomůže zajistit definitivní uspořádání Syrské arabské republiky,“ vyjádřil také k jednání Putin.

Své pak k jednání pro Českou televizi řekl také bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky Jiří Šedivý. Podle jeho slov má nyní Asad významnou vojenskou převahu a má absolutní převahu ve vzdušném prostoru. „Pokud použije sílu stejně masivně jako v předchozích případech, i když v této fázi už asi nebude chtít tolik riskovat životy svých vojáků,“ uzavřel.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Atentát na Trumpa: „Selhání bezpečnosti.“ Svědek na střelce upozorňoval policii

6:55 Atentát na Trumpa: „Selhání bezpečnosti.“ Svědek na střelce upozorňoval policii

Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát na předvolebním mítinku v P…