Putin měl promluvit k národu. Čekalo se a nic. V ČT z toho padají smíchy

20.09.2022 22:20 | Ze sítí

Putinův projev se odkládá. Média dnes původně avizovala, že ruský vůdce promluví k národu. Předběžný začátek tiskové konference se v průběhu času stále oddaloval, až nakonec zmizelo i její avízo. Někteří redaktoři České televize a jiní si tak začali dělat legraci z toho, že z předpokládaného projevu ruského prezidenta nakonec vůbec nic nebude. Odložen je na středu.

Putin měl promluvit k národu. Čekalo se a nic. V ČT z toho padají smíchy
Foto: Repro TASS
Popisek: Prezident Ruské federace, Vladimir Putin

Projev ruského prezidenta Vladimira Putina byl původně avizován v úterý na 20.00 středoevropského času. Původně měl podle tamních médií začít o hodinu dříve, z neznámých důvodů byl ale odložen.

Nakonec zmizelo i samotné avízo Putinova projevu. Reportér veřejnoprávní televize Michal Kubal proto Putinův očekávaný projev označil za „speciální tichou operaci“. „Tohle nebyl projev, ale speciální tichá operace,“ vysmál se šéfovi Kremlu. Speciální operací nazývá Putin ruskou invazi na Ukrajinu.

 

 

„Nebo to byla technologicky vysoce úspěšná operace. Řeč byla nadzvuková, takže ji nikdo neslyšel,“ přisadil si novinář Michal Musil, editor magazínu Reportér.

 

 

„Už dávají Labutí jezero? Já přijdu, až budou dávat Labutí jezero,“ rýpla si sportovní redaktorka a reportérka České televize Darina Vymětalíková.

 

 

Ruský prezident Vladimir Putin vystoupí s projevem k národu až ve středu, oznámila britská stanice Sky News s odkazem na bývalého poradce Kremlu.

Ruský prezident měl podle původních informací stanice RBK hovořit v úterý večer, vyjádřit se měl k referendům o připojení separatistických území na jihu a východě Ukrajiny k Rusku. Ta byla v úterý kvapem vypsána na termín od pátku do příštího úterý.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nabTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

21:46 Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

Za pár dní se dosavadní předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Jihlavě utká bezesporu v jednom z nej…