Putin nebude zabíjet lidi. Ale invaze to bude! Info z Ukrajiny

15.2.2022 7:11 dop. | Glosa

Ruská invaze na Ukrajinu je na spadnutí. Podle bezpečnostních analytiků je ruská agrese už téměř jistá, experti očekávají, že k ní dojde v tomto týdnu. Také ukrajinští analytici mají jasno, jaký bude nejpravděpodobnější scénář ruského útoku. Půjde prý o hybridní invazi: teroristické útoky, sabotáže, dezinformační válka a kybernetické útoky. Jejich názory pro české čtenáře přinesl server Echo24.cz.

Putin nebude zabíjet lidi. Ale invaze to bude! Info z Ukrajiny
Foto: Repro Youtube
Popisek: Prezident Ruské federace, Vladimir Putin

V současnosti se na ukrajinských hranicích pohybuje kolem 160 tisíc ruských vojáků, další postup Ruska se očekává. Podle expertů z kyjevského nevládního Centra pro obranné strategie (CDS) jsou nashromážděné síly na hranicích nedostatečné pro „dobytí“ celé Ukrajiny.

Protože v Rusku nyní neprobíhá žádná mobilizace, analytici se nepřiklánějí k názoru, že Rusko zaútočí s cílem obsadit celou zemi. Navíc by jakákoliv větší vojenská operace určená k obsazení celé země měla pro Rusko extrémně negativní důsledky.

Původní zdroj ZDE.

Aktuálně podle expertů neexistují žádná významná opatření k vytvoření strategických záloh a mobilizaci ruské armády, která by ji posílila o další statisíce vojáků potřebných k akci velkého rozsahu. To však prý nevylučuje možnost, že ve stejný čas propuknou nepřátelské akce v několika oblastech současně.

Ani masivní bombardování a raketové útoky podle analytiků z CDS nejsou nereálné. Civilní oběti mohou zmařit plány Putinovy vládní administrativy, která chce získat „srdce a víru“ rusky mluvícího ukrajinského obyvatelstva.

Vysoce pravděpodobným scénářem je podle expertů hybridní invaze různých druhů bez oficiálních vojenských složek. Ty zahrnuje například cílené šíření dezinformací, politické nepokoje, podkopávání důvěry a fyzické akce, teroristické útoky, sabotážní operace či kybernetické útoky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slovenský filozof Gregor o budoucnosti: Lezeme Američanům víc do zadku než za socialismu Rusům. Úplný rozpad autority státu, totální anarchie

20:56 Slovenský filozof Gregor o budoucnosti: Lezeme Američanům víc do zadku než za socialismu Rusům. Úplný rozpad autority státu, totální anarchie

JINÝMA OČIMA U nás je to tak, že nikdy za socialismu jsme Rusům nelezli tak do zadku jako tato vláda…