Putin odkryl, o čem bude mluvit v OSN. Američany asi nepotěší

27.9.2015 7:24 odp.

Ruský prezident Vladimir Putin naznačil médiím, o čem hodlá hovořit na půdě OSN. Vyzdvihne prý fakt, že se OSN vlastně zrodila na sovětské půdě, a připomene všem přítomným, že tato organizace nemá alternativu na mezinárodní scéně. Chce zde proto nabídnout ruku ke spolupráci v boji proti Islámskému státu, a to v první řadě Američanům, ale pouze a výhradně na straně Asadova režimu.

Putin odkryl, o čem bude mluvit v OSN. Američany asi nepotěší
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin, prezident Ruské federace

„Vzhledem k tomu, že náš rozhovor bude vydán před mým projevem, myslím, že by nebylo vhodné líčit všechno, co jsem chtěl říct. Ale v obecné rovině, samozřejmě, připomenu historii Spojených národů. Už mohu říci, že rozhodnutí o zřízení Organizace spojených národů vzniklo v naší zemi, Sovětském svazu, na Jaltské konferenci. Rusko, jako právní nástupce Sovětského svazu, je zakládající zemí OSN a stálým členem Rady bezpečnosti,“ řekl Putin. S odvoláním na ruské zdroje o tom informoval server První zprávy. Rozhovor byl ovšem poskytnut pro televizní sítě CBS a PBS.

Hodlá prostor využít i k tomu, aby předestřel ruský pohled na situaci ve světě. Zmíní prý samozřejmě boj proti terorismu. Počítá s tím, že o něm bude mluvit většina státníků, ne-li úplně všichni, takže je všechny vyzve, aby se sjednotili v zápase proti tomuto společnému nepříteli. Bok po boku by tak měly stát i Rusko a Spojené státy.

Zahrnuje to i přítomnost Ruska v Sýrii. Tamní vláda dostává ruské zbraně, má k dispozici ruské experty a Syřanům je z Ruska poskytována humanitární pomoc. Zdůraznil také, že Západ v čele s USA se pokoušel o podporu opozičních sil, které ale v drtivé většině přešly na stranu Islámského státu. Za smysluplné proto považuje podporovat jen a pouze jedinou legitimní vládu s armádou v zemi – vládu Bašára Asada. K témuž hodlá jednoznačně vyzvat i další státy OSN.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

Zákaz spalovacích motorů

Co jste jako ministr průmyslu udělal nebo v nejbližší době, například během našeho předsednictví, uděláte pro zrušení nebo přinejmenším odálení zákazu spalovacích motorů? Nebo už připravujete nějaké dotace pro lidi, aby si mohli elktoauta pořídit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

17:05 Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

Den poté, co ombudsman Stanislav Křeček odebral svojí zástupkyni Monice Šimůnkové všechny agendy, pr…