Putin se snaží potlačit protimoskevské tendence. Došlo na zatýkání a výslechy

17. 8. 2014 14:14

Ruské orgány se snaží dělat vše pro to, aby překazily pochod za federalizaci Sibiře, který byl plánován na neděli. Po oficiálním zákazu novosibirské radnice a federální cenzuře došlo i na zatýkání a policejní výslechy organizátorů pochodu. Informoval o tom server Aktuálně.cz s odkazem na ruský server OVDinfo.

Putin se snaží potlačit protimoskevské tendence. Došlo na zatýkání a výslechy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Havíři z celé ČR přijeli do Prahy pochodovat před budovu vlády. Zde demonstrovali proti vládní politice a nezaměstnanosti
reklama

Novosibiřským „federalistům“ házejí notně ruské úřady klacky pod nohy. Nejprve jim pochod zakázali radní města Novosibirsk, ve kterém se měla demonstrace konat. Následně přišla na řadu cenzura z federálních míst, kdy ruský cenzurní orgán Roskomnadzor dokonce pohrozil sankcemi ruské pobočce britské stanice BBC, která o demonstraci za sibiřskou autonomii informovala.  

Snaha ruských orgánů překazit pochod za federalizaci Sibiře nakonec vygradovala policejními výslechy a zatýkáním vedoucích organizátorů akce. V policejní cele se má údajně ode dneška nacházet hlavní organizátor pochodu, malíř Konstantin Jeremenko. Agenti tajné služby FSB mu prý navíc hrozí, že v jeho bytě mohou být nalezena narkotika. Další tři lidé byli předvoláni na dobu konání akce k policejnímu výslechu.

Podle serveru OVDinfo chystají sibiřští federalisté pochody i v dalších městech. Hovoří se prý navíc i o federalizaci dalších ruských regionů, například Uralu nebo Kaliningradské oblasti. Organizátoři těchto kampaní prý dokonce zvažují, že by po vzoru východní Ukrajiny své územní útvary nazvali „lidovými republikami".

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český  Senát

20:20 Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český Senát

Nový ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) dnes ruskému velvyslanci v České republice Alexandru Zm…