Putin se vyjádřil k dalším sankcím. Možná budete překvapeni

23.08.2018 16:16

Vladimir Putin včera reagoval na nové sankce, které na Rusko uvalila administrativa Donalda Trumpa. Označil je za nesmyslné, ale zároveň nepohrozil odvetnými opatřeními.

Putin se vyjádřil k dalším sankcím. Možná budete překvapeni
Foto: Repro Youtube
Popisek: Vladimir Putin na stanici FOX News

Jen několik týdnů po údajně přátelském setkání mezi Donaldem Trumpem a Vladimirem Putinem se Bílý dům odhodlal k uvalení dalších protiruských sankcí. Kongres přitom požaduje přijetí ještě přísnějších opatření a zejména demokraté považují aktuální kroky Trumpovy administrativy za nedostatečné. Vedle opozičních demokratů však poukazují na nedostatečnost přijatých i někteří republikánští kongresmani a senátoři.

Ministři z Trumpovy administrativy na druhou stranu argumentují tím, že ještě větší zpřísnění sankcí by mohlo ohrozit i zájmy spojenců. Bouřlivá debata o protiruských sankcích mezi demokraty a republikány bude zcela jistě pokračovati v příštích týdnech. Včera se k přijetí dalších sankcí, namířených proti ruské ekonomice, vyjádřil také samotný ruský prezident, který tak učinil v rámci setkání se svým finským protějškem Saulim Niinistöem.

Anketa

Je pro vás 21. srpen 1968 bolavé téma?

17%
83%
hlasovalo: 13559 lidí
„Nové sankce považuji za kontraproduktivní a nesmyslné. Obzvlášť, když jsou namířené proti tak velké zemi, jako je Rusko: Očekávám, že Washington bude v blízké budoucnosti raději usilovat o dosažení konstruktivní spolupráce,“ konstatoval na tiskové konferenci ruský prezident, který však zároveň označil nedávné setkání s Donaldem Trumpem za veskrze pozitivní. Putin se nicméně nevyjádřil, jestli jeho země chystá nějaká protiopatření.

Zastánci dalších protiruských sankcí ve Spojených státech i Evropě tvrdí, že vzhledem ke kybernetickým útokům ruských hackerů, zasahování do přetrvávající ruské přítomnosti v Sýrii a na Ukrajině je nutné odpovědět rázným způsobem. Naopak odpůrci sankcí, napříč politickým spektrem, hovoří o jejich neefektivnosti a obávají se, že místo další eskalace napětí by měl Západ usilovat spíš o nalezení kompromisu.

Aktuálně Trumpova administrativa přidala na „černou listinu“ další dvě osoby z blízkého okolí Vladimira Putina a rovněž dvě společnosti, které údajně snažily obcházet červnové sankce. Ty byly uloženy v reakci na kybernetické útoky ruské strany. Vedle toho se také na seznamu ocitly dvě ruské námořní společnosti, které navzdory přijatým opatřením obchodovaly se Severní Koreou.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Neposlouchejte je, ta jejich nařízení. Spusťte odpor!“ Daniel Landa rozvášnil dav. To nebylo vše: Točte je, bolševiky!

9:07 „Neposlouchejte je, ta jejich nařízení. Spusťte odpor!“ Daniel Landa rozvášnil dav. To nebylo vše: Točte je, bolševiky!

Odpor proti nesmyslnostem politiků vyhlásil na setkání se svými přívrženci Daniel Landa při setkání …