Putinova oligarchu zachytil fotoaparát ve společnosti Mynáře a Kmoníčka

27.01.2015 13:15

Server Lidovky.cz publikoval fotografie, které zachycují šéfa ruských železnic Vladimira Jakunina, jenž je považován za Putinova muže a USA na něj uvalily sankce. Objevil se totiž na mezinárodní konferenci Let My People Live! i během jejího druhého dne, snímky jej zaznamenaly ve společnosti nejbližších spolupracovníků prezidenta. V živém hovoru je na nich s kancléřem Vratislavem Mynářem, ředitelem zahraničního odboru prezidenta Hynkem Kmoníčkem či poradcem Martinem Nejedlým. Hrad se ohrazuje: "Zasedací pořádek jsme nedělali."

Putinova oligarchu zachytil fotoaparát ve společnosti Mynáře a Kmoníčka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na chrám sv. Víta v areálu Pražského hradu
reklama

Jakunin na sebe upozornil už v pondělí, kdy na konferenci vystoupil s neplánovaným projevem. Jeho jméno totiž nefigurovalo na původním seznamu hostů, který měla k dispozici média, a jeho vystoupení prý bylo překvapením pro většinu přítomných diplomatů.

Putinův oligarcha, kterého USA kvůli ruské invazi na Krym už loni zařadily na sankční seznam, se podle Lidovek.cz přátelí s Milošem Zemanem. Ten byl jeho hostem loni v létě na konferenci na ostrově Rhodos.

Podle vyjádření mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka byl zasedací pořádek plně v gesci pořadatelů, tedy Evropského židovského kongresu. "A pokud jde o případné neformální rozhovory u tohoto stolu, tak to je otázka, která by měla směřovat na zúčastněné a ne na mne nebo pana prezidenta,“ řekl serveru Lidovky.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …