Putinova oligarchu zachytil fotoaparát ve společnosti Mynáře a Kmoníčka

27.01.2015 13:15

Server Lidovky.cz publikoval fotografie, které zachycují šéfa ruských železnic Vladimira Jakunina, jenž je považován za Putinova muže a USA na něj uvalily sankce. Objevil se totiž na mezinárodní konferenci Let My People Live! i během jejího druhého dne, snímky jej zaznamenaly ve společnosti nejbližších spolupracovníků prezidenta. V živém hovoru je na nich s kancléřem Vratislavem Mynářem, ředitelem zahraničního odboru prezidenta Hynkem Kmoníčkem či poradcem Martinem Nejedlým. Hrad se ohrazuje: "Zasedací pořádek jsme nedělali."

Putinova oligarchu zachytil fotoaparát ve společnosti Mynáře a Kmoníčka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na chrám sv. Víta v areálu Pražského hradu

Jakunin na sebe upozornil už v pondělí, kdy na konferenci vystoupil s neplánovaným projevem. Jeho jméno totiž nefigurovalo na původním seznamu hostů, který měla k dispozici média, a jeho vystoupení prý bylo překvapením pro většinu přítomných diplomatů.

Putinův oligarcha, kterého USA kvůli ruské invazi na Krym už loni zařadily na sankční seznam, se podle Lidovek.cz přátelí s Milošem Zemanem. Ten byl jeho hostem loni v létě na konferenci na ostrově Rhodos.

Podle vyjádření mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka byl zasedací pořádek plně v gesci pořadatelů, tedy Evropského židovského kongresu. "A pokud jde o případné neformální rozhovory u tohoto stolu, tak to je otázka, která by měla směřovat na zúčastněné a ne na mne nebo pana prezidenta,“ řekl serveru Lidovky.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský Pavel, český Pavel, tlustý Pavel, v Americe je to jedno. Trapas jak Brno!

9:49 Ruský Pavel, český Pavel, tlustý Pavel, v Americe je to jedno. Trapas jak Brno!

Americký tvůrce komiksů, hlasitý liberální volič, ale také scenárista a televizní producent Gerard F…