ŘSD zahajuje opravu částí tunelů Cholupice a Lochkov

18.06.2021 14:37 | Komerční článek

Dnes v 22:00 hodin zahajuje ŘSD opravu stavební a technologické části tunelů Lochkov a Cholupice na dálnici D0. Opravu bude realizovat sdružení Subterra + ELTODO, které práce provedou za 176,9 milionů korun. Celková doba opravy bude činit 20 týdnů. Opravy budou probíhat postupně v jednotlivých tunelových troubách a jsou rozděleny do čtyř fází.

ŘSD zahajuje opravu částí tunelů Cholupice a Lochkov
Foto: ŘSD
Popisek: Tunely Cholupice a Lochkov

V rámci první a druhé fáze se bude pracovat na tunelu Cholupice, ve zbývajících dvou přijde na řadu tunel Lochkov. Práce, které omezí dopravu, jako je například výměna proudových ventilátorů, budou probíhat v rámci víkendových uzavírek, a to vždy od pátku 22:00 hodin do pondělí 04:00 hodin.
 

Anketa

Má naše armáda nakoupit nová bojová vozidla pěchoty (BVP) za 52 miliard?

4%
94%
hlasovalo: 8172 lidí
Stavební část opravy tunelů řeší obnovu protismykových vlastností vozovky využitím tryskání ocelovými broky a výměny požárních uzávěrů záchranných cest včetně bezpečnostního značení. Technologická část zahrnuje prostou náhradu 42 kusů proudových ventilátorů novými při zachování jejich parametrů. 
 
V obou tunelech budou také renovovány SOS kabiny. Součástí bude výměna opotřebených součástí očištění povrchů a jejich ošetření konzervačním přípravkem, nalepení nových piktogramů a štítků. Dojde i na obměnu systémů radiového volání v tunelech. Provedeny budou také úpravy stávajícího systému detekce nebezpečných nákladů a měření úsekové rychlosti tak, aby odpovídaly koncepci aktuálně používané ŘSD ČR, což bude mít pozitivní vliv na bezpečnost provozu.
 
První fáze opravy tunelů začíná pravou troubou tunelu Cholupic ve směru na Plzeň, a to její první uzavírkou od pátku 18.6 2021 22:00 hod. do pondělí 21.6.2021 04:00 hodin. Ve stejném režimu a časech bude vedena doprava i v následujících 6 víkendech. Poslední práce jsou naplánovány na víkend 30.7.-2.8.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

9:55 Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

Předseda SPD Tomio Okamura na sociální sítí Facebook varuje slovy člena svého hnutí Jaroslava Foldyn…