Rada Ústeckého kraje navrhla rozpočet se schodkem 82 milionů Kč

29.11.2012 17:46 | Zprávy

Rada Ústeckého kraje navrhla rozpočet se schodkem 82 milionů korun. Hospodařit má kraj s 12,194 miliardy korun příjmů a 12,277 miliardy korun výdajů. ČTK o tom dnes informovala mluvčí kraje Magdalena Hanáčková. Krajské zastupitelstvo návrh rozpočtu projedná 19. prosince.

Rada Ústeckého kraje navrhla rozpočet se schodkem 82 milionů Kč
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

Návrh počítá s daňovými příjmy 3,8 miliardy korun. V roce 2013 kraji končí tříletý úvěr na 1,2 miliardy korun, v příštím roce z něj použije ještě 432,9 milionu. Kraj má také otevřený úvěrový rámec do roku 2015, ze kterého chce v příštím roce čerpat 506,8 miliardy korun. Na splátky jistiny úvěru, který kraj čerpal v letech 2010 a 2011, půjde z rozpočtu 140 milionů a na splátky dalších úvěrových jistin 717,7 milionu korun.

V letošním roce kraj hospodařil s rozpočtem s plánovaným schodkem 373 milionů korun. Příjmy měly být 11,936 miliardy korun a výdaje 12,309 miliardy korun. Navrhovaný rozpočet pro rok 2013 bude nejnižší od roku 2007, kdy kraj hospodařil s 10,2 miliardy korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nem, čtk

To jako vážně?

Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pan prezident nemá rád změny režimu.“ Svatopluk chystá věc na Petra Pavla

21:30 „Pan prezident nemá rád změny režimu.“ Svatopluk chystá věc na Petra Pavla

„Pan prezident nemá rád změny režimu,“ tvrdí politolog Petr Drulák. I proto spolek Svatopluk z.s. sv…