Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se vyjádřila k počínání TV Prima

27.10.2016 16:38 | Zprávy
autor: mp

Neodvysílání pořadu Show Jana Krause na Primě s pamětníkem holocaustu Jiřím Bradym a jeho příbuzným, ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL), zdůvodněné nutností dodržet objektivitu a vyváženost je podle předsedy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ivana Krejčího čistý alibismus. Na zábavní pořady, kterým je i Krausova talkshow, se totiž tato kritéria nevztahují, řekl serveru Aktuálně.cz. Vyjádření Primy ČTK zjišťuje.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se vyjádřila k počínání TV Prima
Foto: Hans Štembera
Popisek: Televize Prima

„Myslím si, že je to čistý alibismus ze strany Primy. Pořad jsem sice neviděl, ale jsem v radě sedm let a za tu dobu jsme nikdy nepostihovali žádné talkshow. Na zábavní pořady se nevztahuje kritérium objektivity a vyváženosti. To se vztahuje na zpravodajství a publicistiku,“ řekl serveru Krejčí.

Podle něj je tiskové prohlášení Primy nehorázné. „I kdyby měla Prima strach z toho, že bude zásadně postihována, dostala by nanejvýš upozornění. A z hlediska občanské statečnosti je, myslím, důležitější to odvysílat, než se bát postihu,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Podle vás je napadení Ukrajiny Ruskem ospravedlnitelné?

Vážně myslíte, že za válku na Ukrajině může rozšiřování NATO? Proč by se nemohlo rozšiřovat? A chápu vás dobře, že tak Rusko bylo v právu Ukrajinu napadnout a snažit se zmocnit jeho území? Ostatně i kdyby byla pravda to, co jste řekl, proč by za rozšiřování NATO měla nést následky právě Ukrajina?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bouře ve Štrasburku: Nerudová se posmívá, pak ale ukázal záběry Dostál

19:11 Bouře ve Štrasburku: Nerudová se posmívá, pak ale ukázal záběry Dostál

V úterý začal před sídlem Evropského parlamentu ve Štrasburku protest zemědělců, kteří dávají najevo…