Rada vlády jmenuje garanta pro zlepšení postavení rodičů-vědců

29.11.2019 15:12

Jeden z členů Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) bude mít od příštího roku na starost téma rodičů-výzkumníků v české vědě. Rada se na tom shodla na dnešním zasedání, uvedli její zástupci na tiskové konferenci. Má to být jeden z kroků, jak zlepšit postavení rodičů ve výzkumu.

Rada vlády jmenuje garanta pro zlepšení postavení rodičů-vědců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedání vlády bez ministrů koaliční ČSSD. Ti byli na jednání předsednictva své strany o setrvání ve vládě
reklama

Podle prvního místopředsedy RVVI, molekulárního biologa Petra Dvořáka, kvůli znevýhodnění rodičů ve vědě a výzkumu, uniká české vědě výzkumná kapacita. „Jeden člen rady bude v lednu určen jako člověk, který se bude systematicky a dlouhodobě starat o vědeckou profesi a rodičovství. To je věc, která se dlouho řeší, dlouho se diskutuje,“ řekl Dvořák. Česko v tom podle něj zaostává za státy, se kterými má zájem se měřit.

Dále konstatoval, že už je k dispozici dostatek dat ohledně hodnocení výzkumu v Česku a nyní je třeba je zpracovat. „Dnes jsme schválili, řekl bych, návod na to, jak vlastně chápat, jak posuzovat a vyvozovat důsledky ukazující na kvalitu z výsledků hodnocení,“ nastínil. Nakonec by podle něj mělo být možné ukázat přímo na určité obory určitých institucí, které jsou kvalitou srovnatelné s nejlepšími evropskými pracovišti.

Jako třetí důležitý bod jednání označil schválení materiálu, který definuje hlavní témata pro vyjednávání komisí v rámci operačních programů strukturálních fondů EU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš promluvil a někomu bude zle: Bartoš prý měl velvyslancům Unie tvrdit, že přijme migranty, jakmile bude premiérem

21:21 Babiš promluvil a někomu bude zle: Bartoš prý měl velvyslancům Unie tvrdit, že přijme migranty, jakmile bude premiérem

Hostem Press klubu rádia Frekvence 1 byl ve středu živě po telefonu premiér Andrej Babiš (ANO). Prom…