Rádce Telička vyzval Bártu, aby lépe vysvětlil kauzu ABL

25.01.2011 17:29

Spolupracovník šéfa dopravy Víta Bárty (VV) diplomat Pavel Telička se ohrazuje proti nařčením, že má něco společného se stranou Věci veřejné. Navíc Bártu vyzývá, aby více vysvětlil kauzu kolem agentury ABL.

Rádce Telička vyzval Bártu, aby lépe vysvětlil kauzu ABL
reklama

Diplomat, lobbista a někdejší první český eurokomisař Pavel Telička v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu obhajoval, proč jeho firma BXL Consulting spolupracuje s resortem dopravy.

Sám Telička totiž nyní působí jako jeden ze dvou poradců ministra dopravy Víta Bárty (VV). To ale nepovažuje za nic divného.

Na dopravě už za Slamečky

"S ministerstvem jsme spolupracovali již dříve, pan Bárta jen navázal na to, co již běželo," vysvětlil v rozhlase Telička s tím, že ke kontaktům mezi BXL Consulting a resortem docházelo již za ministra Gustáva Slamečky.

Právě práci pro nesoukromou sféru si však firma prý v podobných případech velmi promýšlí. "S veřejnou správou spolupracujeme výjimečně," uvedl Telička s tím, že práci pro ministerstvo ale považuje za smysluplnou.

Na Radiožurnálu se však diplomat ostře ohradil proti "nařčení", že on sám kope za tým Věcí veřejných. "Věci veřejné jsem nikdy nepodporoval, ani jsem tuto stranu nevolil," zdůraznil Telička.

Bártovo vysvětlení prý nestačí

Ten také vyřkl pochybnosti nad vysvětlením Víta Bárty ohledně údajného sledování politiků ODS ze strany agentury ABL. "To vysvětlení vyžaduje rozvinout, konkrétnost," vyzval Bártu k doplnění argumentace jeho poradce. Samotný Bárta uspořádal k informacím deníku MF Dnes v sobotu dopoledne téměř hodinovou tiskovou konferenci.

SLEDUJEME kauzu ABL
Senátorský klub ODS: Bárta dosud nic nevysvětlil. Veřejnost čeká

Telička pochází z rodiny komunistického diplomata Františka Teličky. Po dokončení Právnické fakulty UK působil v diplomacii. V roce 2004 se stal prvním českým eurokomisařem; ve stejném roce založil lobbistickou firmu BXL Consulting.

Více čtěte:

 • VV: Na semináři nás podpoří Švejnar i Telička
 • Kandidovat na prezidenta? Možná z trucu, připustil Telička
 • Zeman: Pan Čistý? To byl už Špidla, když vyštípal Teličku
 • Foto: europa.eu

  Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
  Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

  reklama
  autor: jas
  reklama


  Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

  Další články z rubriky

  Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

  21:38 Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

  ROZHOVOR „Rok se díváme na šťourání lidem v nose a píchání injekcí, pokud možno v největším detailu,…