Raději mlčte, Babiši. A na vás, Bakalo, stejně dojde. Paroubek během odpoledne zúčtoval se dvěma miliardáři

01.09.2014 20:55

Expremiér Jiří Paroubek (LEV 21) se s vervou pustil hned do dvou českých miliardářů - Andreje Babiše a Zdeňka Bakaly. Babiš o sobě i o svém hnutí rád mluví jako o uskupení, které jedná transparentně. Podle Paroubka to ale ještě neznamená, že jedná demokraticky. Jeden z nejmocnějších mužů v zemi by prý měl raději mlčet. V podobném duchu došlo i na Bakalu.

Raději mlčte, Babiši. A na vás, Bakalo, stejně dojde. Paroubek během odpoledne zúčtoval se dvěma miliardáři
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Při zahájení kampaně ke komunálním volbám hovořil vicepremiér české vlády, majitel mediálního impéria Mafra a miliardář Andrej Babiš (ANO) o tom, že jeho hnutí je transparentní. Paroubek toto tvrzení podrobil ostré kritice.

„Dovolil bych si připomenout situaci z Brna, kdy si kandidáti Babišova nepolitického hnutí ANO 'dobrovolně přispívali' na svá místa na kandidátkách a na prvních místech se vyskytují shodou okolností ti kandidáti, kteří 'dobrovolně přispěli' nejvyšší částky. Například toto je praktika oligarchistická, nikoli demokratická. Financování Babišova ANO je možná transparentní alespoň formálně. Ale i o tom by se dalo pochybovat,“ míní expremiér.

Babiš je prý navíc v několikanásobném střetu zájmů, takže působí zvláštně, když někomu dává lekce z čistoty, alespoň podle Paroubka. Český vicepremiér by prý měl raději mlčet.

Příspěvky Jiřího Paroubka ZDE a ZDE.

Všímá si také osudu společnosti NWR, se kterou je spojen Zdeněk Bakala, majitel nakladatelství Economia. NWR se prý dohodla s věřiteli na restrukturalizaci svého dluhu, čímž podle Paroubka oddálila svůj konec o rok či o dva. Společnost by totiž potřebovala, aby nemálo vzrostla cena uhlí, aby se zachránila. V souvislosti s ukrajinskou krizí je sice možné, že k podobnému zázraku dojde, ale Paroubek v něj podle vlastních slov nevěří. Expremiér má za to, že NWR čeká konec.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

16:00 Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

Některé novináře zaskočilo, že otěže v sociální demokracii nevzal na sjezdu do rukou Tomáš Petříček.…