Radek John varuje před přijetím eura. Přijde prý velké zdražování

11.03.2014 16:17 | Zprávy
autor: vam

Bývalý ministr vnitra za Věci veřejné Radek John varuje, že po případném přijetí eura by nás čekalo zdražování. Argumentuje tím, že takovou zkušenost mají za sebou téměř všechny státy, které společnou evropskou měnu přijaly.

Radek John varuje před přijetím eura. Přijde prý velké zdražování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Měna Euro

Podle Johna v těchto zemích činila průměrná inflace před přijetím eura 1,7 %, vzápětí po přijetí se v průměru zvedla na 2,7 %. Podobné zdražení můžeme podle exministra čekat i u nás. Informoval o tom server Prvnízprávy.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Je pravda, že na Slovensko létáte vládním speciálem?

Tvrdíte, jak se má šetřit, i na zahraničních cestách a jestli je pravda, že si pak sám lítáte na Slovensko vládním speciálem, nekážete náhodou vodu a sám nepijete víno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Orbán vyzval k zásadnímu kroku. Okamura byl u toho

11:45 Orbán vyzval k zásadnímu kroku. Okamura byl u toho

Dvanácté konference předsedů parlamentů zemí jihovýchodní Evropy využil Viktor Orbán k představení p…