Radikály stvořil Západ. Bomby mu teď nepomohou, varuje analytik

19.11.2015 18:20 | Zprávy
autor: mp

Hostem čtvrteční Kauzy dne byl analytik Břetislav Tureček, specialista na Blízký východ. Z jeho úst jasně zaznělo, že islámské radikály si vypěstoval Západ. A kruté děti se jednoho dne obrátily proti svým rodičům. Proč se to stalo? Protože lidé na Blízkém východě vidí, jak dopadají americké či izraelské bomby na jejich přátele a oni tomu nechtějí jen přihlížet.

Radikály stvořil Západ. Bomby mu teď nepomohou, varuje analytik
Foto: Česká televize
Popisek: Břetislav Tureček

Islámský stát je dalším potomkem násilného pojetí islámu, který se zrodil v Afghánistánu v 80. letech 20. století. „Vypěstovali ho Američané v boji proti Sovětům, ale tito radikálové se po vítězství obrátili proti svým někdejším strůjcům,“ poznamenal Tureček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Dobrovolné poplatky

Kdyby byly poplatky za ČT dobrovolné, což chcete prosadit, jak byste pak v praxi ošetřili, že ti, co je nebudou chtít zaplatit, si pak ČT ani nebudou moc pustit? Mimochodem, financování z rozpočtu, což tato vláda navrhuje, není dobrovolné, uvědomujete si to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejsilnější ochrana na světě, slibovala Leyenová. Unijní aplikaci prý prolomili během pár minut

22:07 Nejsilnější ochrana na světě, slibovala Leyenová. Unijní aplikaci prý prolomili během pár minut

Pod záminkou ochrany dětí nasazuje Evropská komise aplikaci, která má hlídat věk uživatelů. Podle kr…