Radní kritizují Události ČT. Prý jsou příliš komerční

23.05.2012 15:08 | Zprávy
autor: mp

Ředitel České televize Petr Dvořák na počátku roku oznámil, že hlavní zpravodajský pořad Události projde radikální změnou, která přitáhne k obrazovkám více diváků. Nové události však běží asi dva měsíce a zdá se, že nesplňují naděje šéfa televize. Mezi diváky totiž budí spíše rozpaky. Informuje o tom server Ihned.cz s tím, že celou věc bude řešit Rada ČT. Na obrazovky se možná vrátí „staré“ Události.

Radní kritizují Události ČT. Prý jsou příliš komerční
Foto: ČT
Popisek: Nové logo České televize

Situací kolem Událostí se ve středu odpoledne zabývá také samotná Rada České televize a někteří její členové dávají jasně najevo, že od nich Dvořák pochvalu nedostane. Proč? Protože až příliš vsadil na grafickou stránku věci a nekladl dostatečný důraz na zkvalitnění obsahu zpráv. Zvolil tedy „mustr“, který si může dovolit komerční televize, ale ne veřejnoprávní médium. Tento názor zastává např. místopředsedkyně rady Dana Eklová nebo její kolega Jiří Kratochvíl.

Vzor na Prima Family?

"Znělka se mi zdá krátká, nelíbí se mi studio a hlavně veřejnoprávní televize by se měla zaměřit zejména na obsah. Redaktoři, kteří chodí po studiu a mačkají dotykové obrazovky, mě ruší," vyčítá Eklová nedostatky relace a dává za příklad studio televize Prima family, které považuje z vizuálního hlediska za decentní a zajímavé. Eklová na Primě pracovala pět let od roku 2001 jako moderátorka a editorka zpráv.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co by EU měla z toho, kdyby nás zatáhla do války?

Vy tvrdíte, že se o to pokouší. Proč by to dělala? A k té mírové iniciativě Trupma. Podle vás je jeho návrh vůči Ukrajině spravedlivý? Nezohledňuje jen zájmy USA a Ruska?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lipavský na Primě: Za bývalou vládu hovoří konkrétní výsledky. Kdo potřeboval, ten peníze dostal

13:42 Lipavský na Primě: Za bývalou vládu hovoří konkrétní výsledky. Kdo potřeboval, ten peníze dostal

„Byl to summit hanby pro Andreje Babiše,“ prohlásil k summitu EU v Bruselu exministr zahraničí Jan L…