Radní za Žít Brno šířil, že Zeman má rakovinu, teď si stěžuje na likvidační odškodné. Každá sranda něco stojí, vzkázal mu právník

22.06.2020 16:05 | Zprávy
autor: mp

Městský soud v Brně se v pondělí znovu zabýval případem, v němž bývalý brněnský radní za Žít Brno Svatopluk Bartík na podzim 2017 napsal, že prezident Miloš Zeman má rakovinu a už má před sebou jen pár měsíců života. Hrad požaduje omluvu a navrch pět milionů korun.

Radní za Žít Brno šířil, že Zeman má rakovinu, teď si stěžuje na likvidační odškodné. Každá sranda něco stojí, vzkázal mu právník
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman

Hrad žádá, aby brněnský radní Bartík sepsal písemnou omluvu, nejen na sociální síti Facebook, ale rovnou v dopise, a aby navrch zaplatil pět milionů korun jako odškodné. Soud zkoumal, zda by tyto pokuta nebyla pro bývalého radního likvidační. Ten uvedl, že si nemůže dovolit zaplatit víc než 50 tisíc.

Každá ‚sranda‘ něco stojí, když to řeknu lidově,“ poznamenal k tomu před novináři Zemanův advokát Marek Nespala. Jeho slova přinesla ČTK.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Podala jste nebo podáte nějaké trestní oznámení?

Myslím v případu, který popisujete https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Hana-Kordova-Marvanova-126691/clanek/Takto-vypada-hospodareni-hlavniho-mesta-Prahy-144723. A máte podezření, kdo vynesl informace? Ještě proč myslíte, že to vedení Prahy nechce řešit? Není i to dost podezřelé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zahnaní do kouta. Samková se podělila o zkušenosti s Íránem. A varuje

21:12 Zahnaní do kouta. Samková se podělila o zkušenosti s Íránem. A varuje

Svět se řídí pokrytectvím a dvojím metrem, které se promítá od mezinárodní politiky až po mezilidské…