Radši s Babišem, než to nechat Okamurovi, dozrává prý v ČSSD. Stranu zachvátil chaos a strach ze Sobotky

11.12.2017 8:35

Sociální demokraté si sice navenek spolupráci s hnutím ANO Andreje Babiše zakázali. Uvnitř strany však zaznívá jiný názor, píše MF Dnes.

Radši s Babišem, než to nechat Okamurovi, dozrává prý v ČSSD. Stranu zachvátil chaos a strach ze Sobotky
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

V sociální demokracii dochází k tichému obratu, o němž se zatím jen šušká. „Lepší obviněný premiér než SPD a komunisti u moci,“ zaznívá prý s tím, že Babiš je zkrátka pro ČSSD šancí. Ve straně však vládne jakési bezvládí, kdy sice statutárním místopředsedou je Milan Chovanec, ale podle straníků prakticky nikdo takový není. Nikdo nedokáže stranu dostatečně sjednotit. 

V kampani totiž jasně zaznělo, že strana nepůjde do vlády s někým, kdo má na krku policejní obvinění. Jenže nikdo tehdy netušil, jak špatně volby dopadnou. Oficiálně si tak ČSSD tuto podmínku klade nadále, někteří straníci však mají jiný názor. Právě ten, že lepší ve vládě oni, i s obviněným premiérem, než vládnutí přenechat SPD a KSČM. Co však sociálním demokratům vadí je to, že za nimi ANO ještě nepřišlo. „A my za nimi nepolezeme,“ zní z tábora sociálních demokratů.

ČSSD v současné době ještě poklesla, podle posledních průzkumů by získala jen 5,5 procenta hlasů. Ve straně to však místo řešení situace vře – Chovanec a jeho lidé se podle MF Dnes pouštějí do Jana Hamáčka a jeho příznivců, že jsou příliš nakloněni k Babišovi. A Hamáčkovu okolí pro změnu vadí Chovancův postup. 

A odpor proti koalici s obviněným Babišem by se dal čekat i od Bohuslava Sobotky a jeho lidí. „Někteří navíc čekají, že kdyby Chovanec v souboji o post lídra strany nevyhrál, snažil by se vítězi třeba sjednocováním zbytku poslanců situaci ztížit,“ uzavírá MF Dnes.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

15:37 Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

PŘÍBĚH Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) sice stále provádí své lynče, ale mnohem víc se o nich mluv…