Rakouské volby: Sebastian Kurz triumfuje

29.09.2019 18:15

V 17 hodin se v Rakousku uzavřely volební místnosti. A o půl hodiny později jsou na stole první odhady výsledků. Exkancléř Sebastian Kurz se svými lidovci může slavit. Čísla dokazují, že dosáhl velikého úspěchu.

Rakouské volby: Sebastian Kurz triumfuje
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Sebastian Kurz
reklama

Server rakouského listu Kronen Zeitung oznámil, že podle odhadů dosáhli lidovci Sebastiana Kurze velkého úspěchu. S 37 procenty hlasů je Kurz jasným vítězem předčasných voleb.

Druzí sociální demokraté získali podle odhadů 22 procent hlasů. Podle Kronen Zeitung hodlají sociální demokraté vyčkat, zda si po sečtení hlasů ve velkých městech nepolepší. S 22 procenty hlasů prý nejsou příliš spokojeni. Neočekává se však, že by výsledek přes 20 procent vedl v sociální demokracii k personálnímu zemětřesení.

Třetí Svobodní, kteří byli členy Kurzovy staré koalice, získali asi 16 procent hlasů a Zelení 14 procent a liberálové v uskupení NEOS získali asi sedm procent hlasů. Generální tajemník NEOS Nick Donig je s volebním výsledkem své strany spokojen. Slavit hodlají i Zelení.

Je třeba připomenout, že jde o předběžné odhady, konečné výsledky by měly být známy po osmé hodině večer, až bude definitivně jasné, zda právo volit využili všichni oprávnění voliči (6,4 milionu Rakušanů) a komu svůj hlas dali.

Lidovci zatím odmítají byť jen naznačit, s kým by mohli vyjednávat o koalici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Možné jen v Praze: Bleší trhy pod širým nebem, najela policie, zavřeno. A o pár kilometrů dál? Hlava na hlavě ve známém obchodě

17:41 Možné jen v Praze: Bleší trhy pod širým nebem, najela policie, zavřeno. A o pár kilometrů dál? Hlava na hlavě ve známém obchodě

Nepříjemné překvapení dnes ráno čekalo na prodejce a zákazníky, kteří přišli na pražské bleší trhy v…