Rakouský kancléř v akci: Sedm mešit zavřít, radikální imámy vyhodit ze země

8. 6. 2018 12:01

Rakousko uzavře sedm mešit a vypoví ze země několik imámů, kteří jsou financovány ze zahraničí. Řekl to na tiskové konferenci kancléř Sebastian Kurz. Politický islám podle něj nemá v zemi místo. Píší o tom Novinky.cz.

Rakouský kancléř v akci: Sedm mešit zavřít, radikální imámy vyhodit ze země
Foto: Repro Youtube
Popisek: Sebastian Kurz a Vladimir Putin
reklama

Kurz uvedl, že opatření je součástí boje proti paralelním společnostem a politickému islámu. „Paralelní společnosti, politický islám a radikalizační tendence nemají v naší zemi místo,“ uvedl Kurz, jehož lidovci vládnou Rakousku společně se Svobodnou stranou Rakouska.

Svoboda náboženství je podle Kurze v zemi velkým výdobytkem.

  • Původní text ZDE

Jeho slova pak doplnil ministr vnitra Herbert Kickl. Ten uvedl, že úřady prověřují čtyři desítky muslimských duchovních. Podle všeho měli porušit zákon z roku 2015, který zakazuje islámským spolkům přijímat finance ze zahraničí. Jak píší Novinky.cz, jde o imámy z tureckého spolku ATIB. Ten je navázaný přímo na turecký úřad Diyanet. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na tohle se dívá hodně blbě. Italka šla z nádraží, když si všimla migranta, jak krouhnul kočku. Pak vzal dřevo, zapálil oheň, začal ji kuchat. A to jsme teprve na začátku videa…

4:45 Na tohle se dívá hodně blbě. Italka šla z nádraží, když si všimla migranta, jak krouhnul kočku. Pak vzal dřevo, zapálil oheň, začal ji kuchat. A to jsme teprve na začátku videa…

Jižně od toskánského města Livorno na západním břehu Itálie leží malé nádraží. Místní mu říkají Camp…