Rakušan vypočítal své úspěchy. A nejen to

21.02.2022 13:11 | Ze sítí
autor: mp

Předseda STAN a ministr vnitra Vít Rakušan se prý odmítá utopit ve špíně vrhané lidmi, kteří si nepřejí, aby vládl kabinet Petra Fialy a rozhodl se popsat, co všechno se zatím podařilo nové vládě zlepšit. Nakonec přidal varování před možnou blížící se ruskou válkou.

Rakušan vypočítal své úspěchy. A nejen to
Foto: Repro ČT
Popisek: Předseda hnutí STAN, Vít Rakušan v Otázkách Václava Moravce

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) prý nedávno dostal dopis od jednoho zkušeného starosty a v něm výzvu, aby jako ministr vnitra a předseda STAN víc prezentoval úspěchy svého ministerstva a své vlády. A rozhodl se, že této prosbě půjde naproti, aby nezvítězili ti, kteří vládu špiní, a popíše, co se kabinetu zatím podařilo.

„Největším úspěchem všech těch, kteří si nepřejí, abychom vládli, je utopit nás ve špíně a odvést pozornost ode všeho pozitivního. Rozsévat tíseň, strach, pochybnost, zmar. I proto to pro dnešek otočím. Začnu dobrými zprávami z Ministerstva vnitra. Z ministerstva, které je často vnímáno jako úřad represe. Mým cílem je, aby to bylo především ministerstvo bezpečí. Pro nás všechny,“ napsal na svém facebooku Rakušan.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Bezpečné země

Kdo a podle čeho rozhoduje o tom, jaká země bude označená za bezpečnou? A co vůbec nechápu, v čem je pro nás bezpečnější, že se u lidí, kteří budou z jakýchsi bezpečných zemí přicházet zrychlí azylové řízení? Já mám pochybnosti, že zrychlení povede k větší efektivně, spíš to obecně bývá naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Temná čísla ČT. Nacher odhalil znepokojivé věci

19:27 Temná čísla ČT. Nacher odhalil znepokojivé věci

Důvěra v Českou televizi podle výroční zprávy klesá, zatímco nedůvěra roste. První místopředseda Pos…